Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi hatásos depresszió ellen?

Mi hatásos depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Nektek mi az ami egyertelmuen bevalt depresszio ellen?

23 eves vagyok, férfi.

Az egész depressziós korszakom 2018 ban kezdődött amikor otthon elmondtam h meleg vagyok, és van egy párom, ahogyan reagalt anyam az valtotta ki leginkabb.


Azota tobb kevesebb sikerrel sikerult kijonni belole, lett 2020 nyaron egy munkahelyem egy hotelben amit eleinte szerettem is.

Most azonban egyre inkább érzem magamon, hogy minden hatalmas erőfeszítés, nem érdekel motivál semmi, mindig fáradt lehangolt vagyok, pl par napja foylamatosan faj a hasam...

Tudni kell rolam hogy nagyon aggodom ha barmifele testi tunetem van, amikor rosszabbul voltam orvotol orvosig jartam kulonbozo testi tunetekkel de sosem lett semmi eredmenye.


A parkapcsolatom azota is megvan de sajnos elegge megromlott nem az igazi.. masik varosban elunk, ő szokott jonni latogatni de mostanaban egyre kevesebbet, nem erdeklem, nem beszelunk annyit...


A munkam utalom, sok a munka keves a penz a fonok egy zsarnok. Egy hotelben dolgozom, takaritani kell, recepcioskodni, reggeliztetni, meg van egy masszor no annak a masszazsszolgaltatasanak a kasszajat, kartyaolvasojat meg penztarhelenteset csinalni... mindezt minimalberert



Anyammal elek egy hazban, kb minden nap osszevezsunk, idegesitjuj egymast allando a feszultseg.

Mikor itt van paron altalaban egy honapban egyszer max ketszer par napit akkor kicsit talan jobb hogy tortenik valami na de utana ujra folytatodik.


Rettegek h valami bajom van ami meg nem derult ki... fizikailag, zavar a kulsom... fogynom kene de csak a kaja ami egy kis oromot tud adni. Nem vagyok durvan elhizva de egy 10-15 kg felesleg van rajtam.


Probaltam helyi ingyenes pszichologushoz menni egyszer voltam aztan utana nem jott ossze a kovetkezo alakalom, utana lerazott hiaba probalkoztam menni ujra hozza.


Ha minden igaz raszanom magam egy 4 honapos masszazstanfoylamra, de ettol is ideges vagyok, hogy munka mellett hogy fogom tudni, meg ha ilyen szarul vagyok, hasfajas stb birni fogom e akaram e majd stb... mert volt mar egy tanfolyamos probalkozasom, viragkoto... de ketto alkalom utan lenondtam mert nem akartam elegge, nem tudtam ravenni magam h tanuljak stb szoval nem tudom...


Zavar a munka, a parkapcsoaltom, az egeszsegeem, keves a penz, az egeszsegem allapota is zavar...


Mi az amivel tudtam magam motivalni? Hogy egyaltalan akarjak valamit es ne csak tuleljem a minennapokat? Ugy erzem megfenekletten nem tudok jobban lenni, nem tudom hogy kell.

Sok proablkozasom volt ezek helyrehozatalara de nem valtak be tulzottan.


Barki akinek sikerult vegervenyesen kijonni a depressziobol? Barmi tipp hogy hogyan lehetnek elszanttabb hogyan tudnám rávenni magam dolgokra anelkul h azt ereznem h belehalok?


Koszi elore is !



2021. ápr. 24. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Neked szerintem egy környezetvaltozas kéne. Új munka, anyadtól elköltözni és ha rossz a kapcsolatod akkor azt is le lehet zárni. Nyilván leirni könnyű, és a jelen helyzetben egyikse egy sétagalopp, de elég egyszerre egy területet rendbe tenni.


Az egeszsegeddel meg nem lesz semmi, ha újra kiegyensúlyozott leszel.


A hogyan miatt meg olvasgass a halogatás témájában. Ha záros határidőn belül nem lépsz, akkor csak tobb lesz a gondod és méginkabb el fog hatalmasodni rajtad a rosszkedv.

2021. ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem, ha csak kis változást szeretnél akkor sportolj, jógázz esetleg és vegyél levendulát. Ez kicsit furán hangzik, de elméletileg csökkenti a depressziót.
2021. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gublug ***** válasza:

A legtöbb - ha nem minden - betegséget három dologgal lehet kikúrálni:

1. Nézőpont váltás

2. Diéta váltás

3. Környezetváltoztatással


Nem gondolom, hogy depressziós vagy, hanem egyszerűen mélypontra kerültél. Nem ugyanaz. Az első jól leírta, kedvesen.

Én is voltam mélyponton és van a közelemben aki konkrétan depressziós évek óta és nem igen tud kijönni. Látom a tüneteket, hallom a gondolatait - mert elmondja.

Egyik sem egyszerű.


A nyugati orvoslást elfelejteném. Az alternatív és kiegészítő teknikákat ajánlanám.

De mint az első is mondta, nem egyszerű a helyzeted, és nem véletlen, hogy nem tudsz változtatni rajta. A lényeg, hogy türelemmel kell lenned magad iránt és a változás irányába megtett dolgok iránt.

Tudni kéne, hogy milyen személyiségtípus vagy és ahhoz milyen munkakörök illenek.

Tudni kéne, hogy mit szeretnél dolgozni és h mi akadályoz meg abban, hogy elérd a cél.

Tudni kéne, hogy hogy táplálkozol és hogy hogy gondolkodsz.

Stb stb.

Ez mind-mind óriási témakör és itt írásban az neten nem lehet az i-re feltenni a pontot. Kellene valaki valamennyire hozzáértő akivel el lehet ezekről beszélgetni. Pl. reflexológus? Hitéleti vezető? stb.

2021. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gublug ***** válasza:
Próbáld ki az Agykontroll Pohárvíz teknikáját.
2021. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszolóknak amennyire tőlem telik betartom kipróbálom a leírt dolgokat egyelőre sajnos nem a legjobb a helyzetem ha minden igaz prosztata gyulladásom van amit eddig nem sikerült kezelni meg ismeretlen eredetű hasi panaszaim igazából az utóbbival évek óta küzdők számtalan kivizsgáláson volt már De konkrétum sosem derült ki most szedek egy gyógyszert kettő hónapig rá ha utána sem jobb akkor valószínű lesz bél vagy és gyomortükrözésem

A párkapcsolatom azóta szerencsére minimális szintenja volt de persze nem a legtökéletesebb anyámmal való kapcsolat is ingadozó a munkahely borzalmas rengeteg az elvárás igazságtalanság van illetve kevés a pénz ma rászántam magam egy önéletrajz megírására és elküldtem egy másik hotelbe ami egy négy csillagos ott hátha csak tényleg a recepciós feladatokat kellene ellátni de persze tartok mindentől Szorongok rossz kedvem van aggódok a fizikai egészségem és a mentális egészségem miatt is

Közbe elkezdtem az említett masszás tanfolyamot ami elég érdekes csak Kettő hetente egyszer van egy egy oktatási na ekkor masszás fogásokat mutatnak meg kiküldtek online több 100 oldalnyi elméleti anyagot és egyszer majd csak lesz a vizsga kb. négy hónap múlva nem tetszik túlzottan de nem is mondom hogy utálom úgy vagyok vele hogy végigszenvedem és könnyen lehet hogy a későbbiekben beválik mert nem egy rossz szakma


Köszönöm a segítő szándékú válaszokat ha vannak még gondolataitok nyugodtan írjatok hátha hasznosak lehetnek

2021. máj. 11. 20:26
 6/6 gublug ***** válasza:

Szia. Throwald Dethleffsen azt írta, hogy van amikor a depressziót meg kell élni. Ő azt hozta fel, hogy akkor legyenek feketék a falak, legyen koponya a gyertya tartó. Olvass utána ha akarsz.


Illetve a nyugati gyógyászatban a narancs színt említik színterápiaként depresszió kezelésére.


Esetleg nézz utána, hogy mely élelmiszerek tartalmaznak dopamint. Én is néztem, hogy jobb kedvem legyen, de lusta vagyok elkészíteni őket.


Ajánlom a napsütést. A C és D vitamin hiány kellemetlen hangulatot okoz.


Látogass megy egy reflexológust és kérd ki a tanácsát, és mutassa meg, hogy mit masszírozz. Vagy ha nem akarod magadnak, akkor járj hozzá. (kb 10 alkalom lenne)

2021. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!