Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyógyszerek amik az agyra...

A gyógyszerek amik az agyra hatnak (antidepresszánok, nyugtatók, antipszichotikum, antiepileptikum), maradandó változásokat okoznak, vagy minden olyan lesz, mint volt?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
A gyógyszeres kezelés pszochoterápiával kombinálva hatékony. A gyógyszer csak egy "mankó", nem okoz maradandó változást agyban. Ha leállsz vele, akkor minden a régi lesz. A pszichoterápia okoz változást - főleg szorongásnál-.
2021. ápr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen az kellett volna. Nekem nem volt mankó, inkább ártott, ezért is kérezem, hogy ezek a negatív hatások képesek e elmúlni valaha.
2021. ápr. 25. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:

1# vagyok. A szorongásos zavarok pont abba a kategóriába esnek, amiket pszichoterápiával kell kezelni. Ezeknek olyan kiváltó okai vannak, amiket a gyógyszer soha nem fog megszüntetni.

Nagyon remélem, hogy nem nyugtatókat kaptál. Ezekhez könnyen hozzászokik az agy és sok idő, míg az elhagyásuk után visszaáll az idegrendszer a "normál kerékvágásba".

2021. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mindent is kaptam, tényleg mindent ami a piacon található, nyugtató, antidepi, antipszichotikum, antiepileptikum.

De már 2 éve semmit nem szedek.

2021. ápr. 25. 10:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Hozzáértő orvos lehetett... Megkérdezhetem, hogy mi volt a konkrét diagnózis? Mert nem mindegy, hogy önmagában valamilyen szorongásos zavar, vagy társult mellé pl. egy bipoláris depresszió?
2021. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát nekem egy gyógyszer okozott pszichotikus tüneteket, és mire erre rájöttünk, már benn találtam magam az sztk-s pszichiátria forgatagában.

Nem tudták mi van, úgyhogy kb minden alkalommal mást írtak a lapomra, tényleg, szorongásos depi, közlekedésfóbia, pánikbetegség, bipoláris zavar, borderline személyiségzavar, pszichotikus rendellenesség meg még skizoid valamit is :D

Aztán kiderült hogy egy tök másra szedett gyógyszer váltotta ki, úgyhogy csodás volt. Mondjuk sejthettük volna, hiszen egyik napról a másikra 'kattantam be'.

2021. ápr. 25. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Atyaég🤦‍♀️ hogy állsz anyagilag? Egy klinikai szakpszichológust szerintem jó lenne felkeresni, ha belefér a keretedbe.
2021. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát gondoltam rá, de igazából már megoldódtak a dolgok, csak elég szorongós vagyok, azon meg dolgozom.
2021. ápr. 25. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!