Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés egy 0.5 mg...

Milyen érzés egy 0.5 mg Rivotril előszöri bevétel után?

Figyelt kérdés
Sosem szedtem még. Nem múló migrénre írta fel a neurológus, de rettegek.

2021. jan. 30. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Borzalmas. Én az első utàn kértem az orvost, írjon valami màst.
2021. jan. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Az szinte semmi, szinte megsem érzed. Én esténként szedek 2 milligrammot és az se nagy dolog izomlazító nyugtató érzés
2021. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Egyeske mesélj már, mi volt olyan borzalmas benne?
2021. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
a baj ott lesz amikor hozzászoksz, és nem amikor elkezded https://www.youtube.com/watch?v=zPIIkDR5YJI
2021. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Lazító hatású szóval kellemes csak rá ne szokj mert nem olyan egyszerű lesz megszabadulni tőle de nem lehetetlen
2021. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Hagyátok már magatokat, nem heroinról van szó.Ha úgy szeded ahogy az orvos mondta nem lesz semmi bajod.
2021. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
3 "egyeske"vagyok.Nos, bekàbultam, elvesztettem az öntudatos, nem voltam önmagam. Nekem ez borzalmas volt. Mindenki màsként éli meg, hàrmaska.
2021. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Egyszeri alkalommal egy ilyen kis mennyiség semmilyen. Kicsit lelassulsz, de nem annyira, hogy észrevedd. Reflexteszten kimutatható lenne a különbség.


A magam részéről javaslom, hogy a Rivotrilt ballisztikus ívben baszarintsd a kukába, és azt a neurológust is felejtsd el.


A Rivotril egy elképesztően veszélyes alprazolám alapú nyugtatószer. Súlyos függőséget okoz, lényegében kapudrogként működik. Egyre erősebb adagok kellenek, hogy a hatása érvényesüljön, aztán át kell térned még erősebb szerekre. A fejfájásod valóban el fog múlni, de bamba leszel, mint egy krokodil, és rámegy a veséd, a májad és hosszú távon az idegrendszered. Nem véletlenül létezik a "rivós kutya" kifejezés a cigányok és a sittesek között, ez a szer zombit csinál bárkiből.


Most persze biztos nekiáll itt huhogni valami nagyokos, hogy "kérdező, ne hallgass rá, hülyeségeket mond, mert az orvos így, az orvos úgy". Pár dolgot ehhez:


1. Magyarországon az orvosi kar jelentős részének elképesztően elavult és hiányos a szaktudása. Főleg azért, mert akik jók a szakmában, nem egy rendelőben güriznek éhbérért, hanem elmennek egy magánklinikára vagy külföldre. Szinte az összes diplomás szakmában ez a trend, ők sem kivételek. Százból egy orvos tudja, hogy mit csinál, a többiek csak robotként alkalmazzák a tankönyvből húsz-harminc éve bemagolt módszereket, aztán vagy jó, vagy nem.


2. Az alprazolámokat, benzodiazepineket a hatvanas években kezdték alkalmazni. Nagyon hamar kiderült, hogy milyen veszélyesek, és nemcsak a függőségi faktor miatt, hanem sok betegnél okoztak kontrollálhatatlan dührohamokat. Nyugaton ezért nem is igen írnak fel az orvosok benzókat, A brit és kanadai börtönökben meg is tiltották az ilyen gyógyszerek kiadását a fogvatartottaknak. Magyarországon, ezzel ellentétesen, szinte cukorka gyanánt osztogatják, mint mindenre jó csodaszert.


Rövid távon lehet, hogy jó a hatása (mint 2-es írta) és pont ezért csábító megoldásnak tűnik. Csak bekapod a csodatablettát, és hipp-hopp elmúlik minden bajod. A baj ott kezdődik, amikor ezt el is hiszed.


És hogy arra is választ adjak, hogy mit lehetne szedni helyette: egyrészt nem kell feltétlenül "szedni" valamit. Engedd el ezt a szemléletet, hogy minden bajt csakis valamilyen gyógyszerrel lehet megoldani. Én is szenvedtem nem múló migréntől nagyon sokáig, és tudod, mi oldotta meg? Közönséges ibuprofén. Egészen pontosan a 600 mg-os, vízben oldódó Spedifen por. Azért jobb, mint a tabletta, mert gyorsabban szívódik fel. Amikor ezt vettem be a fejfájásomra, nagyon hamar elmúlt, és egy idő után azt vettem észre, hogy egyre ritkábban fáj. Most már szinte soha. Persze az ibuprofénnel is vigyázni kell, mert hiába recept nélkül kapható, a vesét azért eléggé meg lehet vele terhelni, főleg ha kettőnél többet veszel be egy nap.


A migrén egyik oka mellesleg a magas vérnyomás lehet. Arra sem kell okvetlenül mérgeket beszedni, hanem el kell kezdeni naponta 20-30 percet tornázni.


Végül figyelmedbe ajánlom a CBD, azaz kannabinoid olajat. Ez egy legális, nem pszichoaktív kannabisz-kivonat, amit bioboltokban kaphatsz. Nem túl olcsó, az igaz. Viszont szinte minden vegetatív idegrendszeri problémát elmulaszt.

2021. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolso: szedek cbd-olajat mar honapok ota!

Nem minden nap szedném a rivot egyebkent.

A vernyomasom nem magas.

Koszi mindenkinek, atgondolom.

2021. jan. 30. 21:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló tuneteim voltak mint hetesnek. Borzalmas volt azt hittem sose múlik el a hatása
2021. jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!