Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet ez?

Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném rövidre fogni. Depresszívebb és produktívabb időszakok váltogatják egymást nálam. Van, mikor azt gondolom, hogy nem vagyok rendben mentálisan (amúgy ezt már mások is jelezték ilyen-olyan módon, meg a visszajelzések alapján is), kikelni sincs kedvem az ágyból, sírok másnak, panaszkodom a múltról (család), és az ebből adódó jelenemről, mikor meg jobban vagyok nem értem, hogy mit "hisztizek", és nincs is semmi bajom. Küzdök amúgy szorongással is, ami az évek elteltével ha mérsékelten is, de azt érzem, hogy enyhült. Furcsa verseket írok, valahogy én mindig más vagyok, mint mások. A bulikból előbb lelépek mindig, van, hogy szó nélkül. Tudnék rengeteg "elvontságra" utaló dolgot mondani magamról, de mi van ha túlgondolom. Nem tudok dűlőre jutni magammal kapcsolatban. Van valaki, aki hasonló cipőben jár?


20 éves lány vagyok.



2021. ápr. 27. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Többen hasonló cipőben járnak. Keress fel egy pszichológust!
2021. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen ez tervben van. Csak az a gond, hogy például most is azt érzem, hogy semmi bajom. De tudom, hogy időzített bomba, mert már megjártam párszor. És ilyenkor meg "minek pszichológus". Nekifutottam már többször is, egy alkalom volt eddig a rekord. Volt, hogy el sem mentem.
2021. ápr. 27. 16:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Pedig szükséged van rá. Én is halogattam, 4 évembe telt mire segítséget kértem... Utólag már bánom, hogy nem mentem el hamarabb pszichológushoz.
2021. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Te milyen problémával fordultál dokihoz?
2021. ápr. 27. 16:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Depresszió, szorongás. Nálam is váltogatják egymást a "jól vagyok" és a depresszívebb időszakok.
2021. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És segített? Amúgy nekem is 4. éve pont, hogy úgy igazán benne vagyok a dologban. Bár ha visszagondolok a lelkem mélyen mindig is szorongtam, sosem éreztem igazán "otthon" magam, vagy nem is tudom hogyan kéne ezt megfogalmaznom.
2021. ápr. 27. 16:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Gyógyszert kapsz rá?
2021. ápr. 27. 16:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Segít, de még eltart egy darabig a terápia.

A szorongást pszichoterápiával nagyon jól lehet kezelni, csak hát időbe telik.

2021. ápr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, de nem a szorongásra. A depresszívebb és jobb időszakok változása miatt kapok hangulat stabilizálót és antidepresszánst. Ez viszont nem jelenti azt, hogy neked is gyógyszert kellene szedned. Egy jó klinikai szakpszichológus tudja, hogy hol van az a határ, amikor elég a pszichoterápia és mikor van az, amikor már gyógyszeres kiegészítés kell.
2021. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, gondoltam, hogy a depresszióra kapod, ha kapod. Hát köszönöm, jobbulást kívánok Neked! és kitartást.
2021. ápr. 27. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!