Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki a saját neméhez...

Ha valaki a saját neméhez vonzódik, esetleg transznemű, mondjuk férfiként nőnek érzi magát, az mentális betegség?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 28. 13:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%
Ha lila lenne, akkor igen.
2021. ápr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam mert valaki írta, hogy a kék szem sem betegség úgy ahogy a homoszexualitás sem.
2021. ápr. 28. 13:57
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Afrika egyes területein biztos "ferde szemmel" néznének rád.
2021. ápr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Miért?
2021. ápr. 28. 14:24
 15/21 anonim ***** válasza:
29%
Én betegségnek nem nevezném. Van, aki külső hatásokra és saját mentalitása alapján úgy dönt vega lesz, van aki csak fekete ruhát hord és van, aki úgy dönt meleg vagy transz lesz. Ők ezt választották.
2021. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
38%
Ez nem választás kérdése. Most gondolj bele, miért választaná valaki, hogy meleg lesz, ha tudja, hogy mennyien bántani fogják érte, leköpik, megverik, stb? Régen a balkezesség is "hiba" volt, átnevelték a gyerekeket, ma pedig tudjuk, hogy már születéskor eldől, és semmi baj nincs vele. A szexualitás is ilyen, hogy senkit nem gátol semmiben, és senkire nem veszélyes (saját magára sem), ha Sanyi a szomszédból meleg. Ez van, nem csak az átlagos a normális. És ahogy írták már, az állatoknál, meg az ókori embereknél is voltak melegek, ők pedig biztos nem az internet hatására csinálták.
2021. ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem állítom, hogy ez választás kérdése lenne, de azt sem, hogy ez normális, természetes. De ettől még elfogadom. Ha én meleg lennék, akkor is úgy gondolnám, hogy nem ez a természetes, tudnám magamról, hogy valószínűleg valami hibádzik bennem.
2021. ápr. 28. 15:02
 18/21 anonim ***** válasza:
62%
Kár ezen vitatkozni...az én szemembe gusztustalan, ocsmány dolog...más meg védi. Egyik se tudja a másikat meggyőzni.
2021. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#18

Szerintem egyikkel sincs baj. Valaki a pókokat is szereti, más meg gusztustalannak tartja őket. Ha nem öli meg a pókot, akkor azzal nem árt neki, hogy undorodik tőle. Mindenkinek joga van szeretni/védeni egy bizonyos dolgot, és undorodni is jogunk van tőle.

2021. ápr. 28. 15:45
 20/21 anonim válasza:

Ha meleg lennél, azt tartanád természetesnek, és számodra először furcsának hathat, hogy valakiknek a heteroság a normális.

Aztán persze a homosexualis is elfogadja a heterokat, és tisztázza, hogy jó, ő nem hetero, és a saját dolgával foglalkozik, ugyanígy kéne tennie a hetero embereknek is.


És nem, nem rendellenes. Nem betegség. Nem hiba. Inkább úgy nevezném, hogy evolúciós zsákutca.

Ha egy nő a férfiakhoz vonzódik, rendellenes? Nem. Ha egy férfi férfiakhoz vonzódik, rendellenes? Nem. Csak valami miatt így fejlődött ki nála a vonzalom. Nem hiba, egyszerűen így alakult.

2021. nov. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!