Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom milyen állapotban...

Nem tudom milyen állapotban vagyok lelkileg, visszatérhet a depresszióm?

Figyelt kérdés

Korábban voltam depressziós, többször volt olyan, hogy kisebb időre csillapodott, nem volt annyi furcsa gondolatom, nem akartam bántani magam, de sohasem tartott sokáig. Már lassan 1,5 éve lényegében “tünetmentes”

voltam, viszont mostanában újra furcsán érzem magamat és nem tudom, hogy más oka van, vagy kezd visszatérni.

A családi hátterem borzalmas, emiatt sokszor vagyok magam alatt, de az évek alatt már lassan megszoktam, viszont mostanában nagyon sokszor érzem magamat üresnek. Olyan csak vagyok érzés. Néha szeretném bántani magamat, sőt az is előfordult, hogy miközben ebédet szedtem magamnak arra gondoltam, hogy nem kellene megennem mert nincs rá szükségem. Ezek a gondolatok teljesen olyanok, mintha nem is én kreálnám őket. Tudom, hogy enni szeretnék mert éhes vagyok, de ez egyre többször fordul elő. Sokszor van csak úgy sírógörcsöm, de sohasem tudok sírni, max 1-2 könnycseppet elmorzsolok. Valamiért sokszor azt is érzem, hogy a párom nem szeret és jobb lenne neki nélkülem, pedig tudom, hogy ez sem így van és rosszul érzem magamat amiatt is, hogy ilyeneket gondolok, amikor semmi okom rá. Aludni sem nagyon tudok, állandóan rémálmaim vannak és 4 óra alvás után rendszeresen fel is kelek. Folyamatosan fáradt vagyok, nem tudok figyelni, néha pedig csak úgy ideges leszek, ami szintén sírógörcsbe csap át, de sírni nem tudok. Nem tudom mi van velem és aggódom, mert nem szeretnék újra szakemberhez fordulni. Nem nagyon tudok másoknak a problémáimról beszélni. Arra gondoltam nem-e lehet, hogy csak valami miatt rosszabb a kedvem? Ha igen mit tehetnék, hogy jobb legyen?



2021. ápr. 29. 11:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Korona miatt többmillió ember így van kb.
2021. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!