Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég éltem át egy hatalmas traumát,még mindig tart. Anyukámat veszítettem el,akihez nagyon közel álltam. Már évek óta nagyon beteg volt,egyre jobban leépült,majd kórházba került egy betegség miatt. Nemrég volt egy hónapja,hogy végleg elment.

Azóta nagyon rossz gondolataim szoktak lenni,pedig egyébként sem vagyok fényesen. Van,hogy rosszat gondolok a családtagjaimról,akiket nagyon szeretek. Rosszakat kívánok Nekik,amikor soha nem szeretnék ilyesmit. Mindig elhessegetem a rossz gondolatokat,de van,hogy visszatérnek.

Van,hogy csinálok valamit,és aközben gondolok rossz dolgokra. Utálom ezt,én jó ember szeretnék lenni.

Félek,hogy skizofrén vagyok vagy ilyesmi,nem akarnék elmegyógyintézetben kikötni. Anyukám csodálatos volt,és nem szeretnék Neki csalódást okozni. Nagyon hiányzik,de Neki már jobb így,akármennyire szörnyű is. Lehetséges,hogy az elvesztése váltott ki belőlem ilyen rossz gondolatokat? Lehet,hogy az agyam így próbál terelni? Pszichológussal mindenképpen beszélni fogok nemsokára.



2021. ápr. 29. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Kényszerbetegség és pánikbetegség.


Nem fogsz ártani senkinek, a trauma miatt van.

2021. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Félek,mert néha durva mondatok mennek a fejemben. Nem szeretnék senkit sem bántani és félek,hogy elvesztem Őket is. Semmi rosszat nem akarok senkinek,a fejem mégis generálja ezt magának. Remélem,egy idő után abbamarad.
2021. ápr. 29. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lesznek jobb és rosszabb időszakok. Bántani nem fogsz senkit, ezek kényszer gondolatok. Egy idő után megritkulnak majd.

Mindenesetre pszichológus nem árt, jó ha megnéz.

2021. ápr. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is kényszerbeteg vagyok. Durva gondolataim szoktak lenni 😆 de már csak nevetek rajta mert tisztában vagyok vele hogy ez csak egy gondolat amit az agyam generál hogy szorongást okozzon. Nekem aolyanok szoktak lenni hogy bele szurnék egy kést az egyik családtagomba vagy magamba.
2021. máj. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!