Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A házi orvos miért nem ír fel...

P.Petu kérdése:

A házi orvos miért nem ír fel altatót?

Figyelt kérdés
Évek óta alvás problémávak küzdök, ami azt jelenti, hogy napokig nem tudok egyáltalán aludni. Már minden praktikát kipróbáltam, de nem működik. Hiába dolgozom 8-12 óra fizikai munkát, le fáraszt de nem tudok aludni.Az orvos még csak annyit mond Pszichés probléma és fiatal vagyok a gyógyszerhez. (21 éves vagyok) De semmi egyebet.

2021. ápr. 30. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha pszichés probléma, irány a pszichológus. Az altató valóban nem jó megoldás, mert legjobb esetben is csak rászoksz és a többet az életben nem tudsz majd nélküle aludni. Keress egy szakembert, és kezeld az alvászavarod, hidd el jobb ez, mint a gyógyszerek.
2021. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Miért nem ír fel? Mert szakmailag úgy gondolja, hogy indokolatlan. És igaza is van.
2021. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
#2-nél a PONT!
2021. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még mindig Németországban vagy?
2021. ápr. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Talán a probléma okát kellene megszüntetni, nem a tünetet?
2021. ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Alap esetben nem tesznek jót a gyógyszerek, a mellékhatásaik miatt és sok csak tüneti kezelést nyújt. Érdemesebb a betegség forrását megkeresni és nem engedni elhatalmasodni, amire Magyarországon sokszor esély sincs.


A titok az orvosról orvosra járás és mindegyik kitömése pénzzel. Nekem is vagy az ötödik tudott segíteni. Nyugodtan le lehet őket cserélgetni, ha nem vállnak be és van lé.


A másik amit megpróbálhatsz, hogy utánaolvasol a dolgoknak és magadat diagnosztizálod és gyógyszerezed, ami veszélyes.


Van olyan, hogy melatonin tabletta. Tulajdonképpen "fáradtság hormon", segít aludni és szabadon vásárolható orvosokkal történő többéves szórakozás nélkül. Hosszú távú szedése nem javasolt.

2021. ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A pszichés probléma annyit jelent az orvosok nyelvén, hogy abból az egy vizsgálatból amit elvégeztek, nem lett meg a betegség forrása. Többet nem tudnak tenni, erre van keret.


A szituáció őszinte ismertetése a legutolsó dolog amit tennének, hiányzik a szótárukból az a készlet. Hanyagul bármire ráfogják a pszichés problémát és sokan el is hiszik. Aztán nyomorogva élik le a maradék életüket.


Természetesen lehet pszichés probléma is. De az orvostudomány annyira összetett, hogy a legtöbb kérdésre a válasz, amit adhatnak. Az, hogy nem tudják mi történik.

2021. ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos depresszióval és testkep zavarral küzdök, ez ügyben már beutaltak a pszichiátriára, de a sok munka miatt nem tudtam elmenni, aztán nem is érdekelt annyira. Persze majd elmegyek, de az sem kevés pénz..

2021. máj. 1. 00:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8: de hát akkor nem az alvásprobléma a te fő bajod, az már csak egy következmény!


A valódi okot kell kezeltetni.

2021. máj. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Ideggondozóba (pszichiátria) kell beutalót kérni a háziorvostól. A pszichiáter írhat fel nyugtatót, vagy altatót ha úgy ítéli meg hogy szükséged van rá. Sajnos a háziorvosok nem igazán értenek ehhez a szakterülethez. Saját tapasztalat sajnos. Ott egyből máshogy állnak a kérdéshez mint a háziorvosok. Nekem segítettetek ott.
2021. máj. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!