Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van aki hasonlóan érez az...

Van aki hasonlóan érez az élettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogy nem akarok tovább itt maradni, 25 évesen teljesen kezd elegem lenni mindenből. Soha nem lesz normális, normáknak megfelelő átlagos életem mert asperger szindrómás vagyok. Örökké érezni fogom a szorongást meg a levertséget, egész életem alatt és ezzel elrontok mindent, nem tudom élvezni az életet. A családom is problémás, egyik rosszabb mint a másik. Ők is betegek. Nem is lett volna szabad gyereket vállalniuk... én már biztosan nem fogok, akárhogy is alakul. De egyedül miattuk nem tettem meg, bár nekem sokkal jobb lenne úgy, mert nem tudom élvezni az életet. Nem akarok több negatív dolgot elviselni, csak pihenni akarok. Szeretek aludni, jó mélyen. Azt az állapotot akarom örökre, nem akarok többé fel kelni. Lehet hogy eljön az idő amikor meg fogom tenni és úgy leszek vele hogy én arról már legalább nem fogok majd tudni hogy ők mit élnek át mert örökre elvesztem a tudatom. 18 évesen volt egy komolyabb próbálkozásom, de hát itt maradtam... de minek.

3 módszer lenne ahogy elkövetném, az első egy nem túl biztos mód, de ha beválik akkor úgymond békésen megyek el, ha nem válik be akkor részem lesz egy undi dologban és a környezetem utána jól hülyének néz. a második teljesen biztos, abból nincs visszaút viszont nem tudom pontosan hogyan kell csinálni, a harmadik is elég biztos viszont az józanul nem merném megtenni, kell hozzá sok alkohol meg nagy adag elszántság, és ha csodával határos módon túlélném akkor biztos maradandó következménye lenne.

25/n



2021. ápr. 30. 22:07
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja és egyre többször nyúlok alkohol után mert az ad egy olyan állapotot amikor nyugodtnak érzem magam, kellemesen lelassulok és úgy érzem hogy minden oké. De tudom hogy ez nem helyénvaló.☹️
2021. ápr. 30. 22:10
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

öngyilkosnak lenni nem olyan egyszerű. Főleg alkoholos állapotban nem. Ilyenkor gyakori a pánikroham ami miatt meg nem leszel képes kinyiffanni.


ha köztük van az alábbiak akkor felejtsd el: gyógyszer tuladagolás, vagdosás. előbb jutsz el a toxikológiára/zárt osztályra mint a temetőbe.


Mindenesetre azért inkább kérj segitséget szakembertől ha teheted. Jól ellehet dumálni velük és motivációt adhat.

2021. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Az első az gyógyszer lett volna, jól össze lehet kombinálni szoktam ilyeneket olvasgatni és akkor talán beválik bár az sosem tuti, de azért volt már sok ember akinek így sikerült.:)

18 évesen érvágást csináltam de nem jött össze de mai napig nyoma van.

Nem igazán akarom leírni a többit de azok biztosabbak és nem ilyesmik

2021. ápr. 30. 22:14
 4/22 A kérdező kommentje:
Nekem az alkohol az kikapcsolja a félelemérzetet, már kisebb adag is. A példaképem is így halt meg
2021. ápr. 30. 22:15
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Gyakran érzem magam én is hasonlóan, bár nem vagyok aspergeres. Viszont szerintem még a sok negatív dolog ellenére is nagyon sok jó dolog van az életben. Nem szabad feladni. Ha van kedved, akkor nagyon örülnék, ha írnál priviben. Én is lány vagyok, szeretnék veled beszélgetni, barátkozni.

2021. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%
Szia en is igy vagyok bar mas mentalis dolgokkal szivok en is csak meghalni akarok 25 f
2021. ápr. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
6%
En is a piahoz nyulok bar mar rajottwm semmivel nem.lesz jobb de nekem mar mindegy
2021. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

A harmadik lehetőség ha nem tévedek a leugrás valamilyen magas pontról. Ne tedd, mert rengetegen túlélik, és mozogni sem tudnak utána életük végéig.

Az első opciós a gyógyszeres, jól írja a korábbi válaszoló, hamarabb kötnél ki a toxikológián, mint a temetőben. Meg szabad kérdezni esetleg, hogy a második lehetőség mi?


Egyébként, nem tudom miben hiszel, vagy, hogy hiszel-e a túlvilági életben, de ha igen, akkor tartson vissza az is, hogy az öngyilkosok a pokolra jutnak és ott aztán tényleg örökre szenvednek. Nem tudhatod mi van a halál után, de ha esetleg ez, akkor az lenne aztán az igazán rossz. Vagy, ha esetleg a lelked a földön maradna, és végignézhetnéd a szüleid szenvedését. Nem tudhatod mi lesz, ha meghalsz.


Tudom, hogy kilátástalannak tűnik a helyzet. Próbálj meg keresni valami értelmet az életedben; karrier,barátok, család (bár ezutóbbi kiesik ha nem szeretnél gyermeket, de ha a betegséged miatt nem szeretnél, örökbe is fogadhatsz. Ha a szüleidnek te jelented a boldogságot (nem tudom van-e tesód de ha igen akkor miatta se tedd, borzasztó lehet elveszíteni egy testvért) , akkor neked is jelenhetné(k) a boldogságot a te gyermeke(i)d. )

Vagy kereshetsz boldogságot akár egy barátban is, egy párban, bárkiben és bármiben, vagy csak egy életcélban; pl.kezdj el gyűjteni valamire, külföldi útra vagy ilyesmire. Egy egész világ vár rád és fiatal vagy. Mindenkinek egyszerűbbnek tűnik a halál, de figyelj. A földön csak néhány évtizedig vagyunk, utána örökké halottak leszünk úgyis, meghalunk magunktól. Mindenképpen meg fogsz halni, nem kell rásegítened. Addig, amíg ez a pillanat el nem jön, minden alkalmat meg kell ragadni az örömökre, és élni kell. A világnak, szeretteidnek szüksége van rád. Fogd inkább úgy fel ezt, hogy te nem félsz a haláltól, és, hogy majd ha idős korodban eljön a pillanat, te készen fogsz állni. De kérlek, te ne vedd el a saját életedet. Annyi mindent tudsz csinálni, annyira fiatal vagy, lehet még boldog életed. Csak keress valami célt, örömöt, értelmet az életedben. De semmiképpen se öld meg magad, mert nem is éltél. Élj. Leszel halott elég ideig majd-ha eljön az idő.

2021. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Nekem is elő jön,hogy a qva életbe,nem olyan szakmát tanulok ami én szeretnék.a qva életbe hogy f-- osztimjaim vannak,qva életben minden ami van...

erre gyógyszer szedek,öngyilkos nem szeretnék lenni,mert félig isten hívő vagyok,és öngyilkosság bűn..

2021. máj. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igazából nem az a harmadik.. 🚘+🚚 💯➖
2021. máj. 1. 02:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!