Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire gond elfedni egy...

Mennyire gond elfedni egy mentális betegséget?

Figyelt kérdés

Amikor a főnököm azt mondja, egy adott gondra, hogy én egy mentálisan stabil, magas érzelmi intelligenciával rendelkező ember vagyok. Nem a drámázós típus.


Valójában 2mg Xanax nélkül be se megyek. Hangulatstabilizálót szedek. Évek óta pszichológushoz, pszichiáterhez járok.Borderline személyiségzavarom, és bipoláris zavarom van. Mentem már zárt osztályon töltött éjszaka után dolgozni.


Arra büszke vagyok, hogy munkámban tudok teljesíteni. A főnökömmel jó a viszony, tud a régi nagyon gáz életvitelemről. A jelenlegiről nem. Ismerjük egymást emberileg.


Én most elfolytom ezzel a betegségemet? Lehet ezért nincs javulás? Lehet rosszabb hosszú távon ezért? Vagy örüljek, hogy kifelé nem sugárzok negatìvat, és képes vagyok nagyobb megterhelést igénylő munkára is?



2021. ápr. 30. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon büszke lehetsz magadra amiért ennyire jól teljesítesz a munkádban szerintem fejlődés lenne ha erről az állapotról észlelni mernél és tudnál nyugodj meg ez egy állapot ami negatívan is hathat rád amikor elveszik a kontroll de egy állapot amivel együtt élsz és sikeresen vivod meg a harcaidat szerintem merj róla beszélni és tényleg örülök hogy van biztos pontod ahol sikeres tudsz teljes mértékben lenni (ne aggódj más se tökéletes minden területen:)!
2021. máj. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tepfal ***** válasza:
100%

Előljáróban mondom, hogy nem vagyok semennyire szakképzett, viszont nekem is borderline személyiségzavarom van, a következő a saját véleményem (ami talán torz is lehet), így kezeld.

Szerintem alapvetően egy megerősítés, hogy a főnököd egy "mentálisan stabil, magas érzelmi intelligenciával rendelkező" embernek tart, a terápia és a kemény munkád legalábbis annyiban megtérül, hogy a munkahelyeden képes vagy azt a teljesítményt hozni, amit elvárnak tőled, sőt, még többet, példaként állítanak be. Az, hogy a betegséged nem okoz funkcionális problémákat a munkahelyeden, az szerintem jó.

Az viszont lehet, hogy kontraproduktív, hogy nem látja azt, hogy mennyi munkád van abban, hogy ez így van. Elképzelhető, hogy emiatt túlterhel téged, vagy gyakran kerülsz olyan szituációkba, amit soknak érzel. Ha így van, mindenképpen beszélj vele. Ha emberileg jóban vagytok, és fontosnak tartod, hogy ő is megismerjen téged, mint ember, akkor is érdemes lehet ezt elmondanod neki. De egyáltalán nem kötelező. Ő alapvetően a főnököd és nem egy barát. Az én esetemben az egyik legnagyobb problémát éppen az jelenti, hogy képtelen vagyok az emberekkel való kapcsolatomban értelmes határokat találni, így én a munkahelyemen éppen arra törekszem, hogy a "magánéletem" a lehető legjobban kizárjam, mivel ez korábban okozott problémákat. Ezt nem tanácsolom kifejezetten - viszont azon érdemes lehet elgondolkoznod, hogy miért érzed úgy, hogy a főnököd véleménye a fejlődésed között összefüggés van. Egyébként jól vagy? Egyébként úgy érzed, hogy működik a terápia? Ha nem, akkor ezen dolgozz - az, hogy a munkahelyeden "minden rendben" még egyáltalán nem jelenti azt, hogy az életed más területén ez így lenne - nem csak akkor "valid" egy betegség, ha ez mindig, minden körülmények között látszik és problémát okoz.

2021. máj. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
4%

Az a baj, hogy megvan a veszélye, ha elmondja, előbb-utóbb kirúgják.

Akkor elvész a talaj és a biztos pont, és annyi is az életének!

2021. máj. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!