Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha ez tényleg OCD-nem számít,...

Ha ez tényleg OCD-nem számít, mennyire erős?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon sokat igazgattam a papucsomat, akár 10 percig is ha nem volt tökéletes. Azóta ezt "kinőttem", de egy másik szokásom megmaradt.


Amikor hozzáérek valamihez pl jobb kézzel, akkor bal kézzel is meg kell érintenem 15ször, hogy kiegészítése 16ra,mert az négyzetszám. De utána bal kézzel egyszer és jobbal 15ször, hogy kijöjjön a szimmetria. És ha valamelyik kézzel erősebben értem hozzá, akkor megint jön a kiegészítés. Egyébként tudom hogy van kisebb négyzetszám, csak 16 a kedvencem.


Másik hogy ha pl. bemegyek egy templomba két oszlop között, akkor ugyanott kell visszamennem. Ha a többiek miatt máshol megyek, keresek valami kifogást, hogy vissza kéne mennem, hogy titokban mrgkerüljek egy oszlopot. Ha nincs lehetőségem, mindig arra gondolok, hogyha legközelebb erre járok, majd megkerülöm.


Néha előjön, hogy számolom a magánhangzókat és mássalhangzókat is.

Az sz,cs,gy,zs,ty,ly másfelet ér, a dzs 2-t a többi massalhangzó 1et,a magánhangzók pedig - 1-et és próbálok úgy beszélni hogy nullára vagy négyzetszámra jöjjenek ki a betűk.


Van még rengeteg dolog amit nem értek, de lehet annak nincs köze ehhez, de szerintem ez OCD.

Egyébként teljesen normálisan vagyok, szerintem mások nem veszik észre ezt. 19 vagyok és kb 10 éve tart. Pár hónapja hallottam erről a betegségről és tudtommal senki nem tud róla a környezetemben. Régebben azon gondolkodtam, hogy mindenkinek van titokban, csak senki nem mer beszélni róla. Az ilyen gondolatoknak is a kenyszerbetegséghez van köze?

Egyébként nem vagyok rendmániás, mindig kupi van körülöttem, ami nem zavar, teljesen kiigazodok benne.

Elmúlhat a betegség, ahogyan a papucsot dolog magától?



2021. máj. 2. 15:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, most látom van pár elírás
2021. máj. 2. 15:37
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyertelmu OCD, nekem az segitett, hogy felkoltoztem Pestre es ott mindig minden koszos, igy kenytelen voltam alkalmazkodni:D valamint a TLC-n volt sorozat errol a betegsegrol es ahogy kivulrol lattam mas embereket, ezzel a problemaval en is furanak tartottam. Nem minden szokasomat sikerult legyurni, de sokat javultam. :)
2021. máj. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szia, igen valószínűleg ocd. Szerintem több embernek van, mint amennyi tud róla. Nekem is nagy eséllyel, viszont nekem főként kényszergondolataim szoktak lenni, nem pedig kényszercselekedetek, ez is borzasztó. Ha gondolod olvasgass a témában, segíthet sokat:) Youtubeon is vannak tök jó videók.
2021. máj. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kenyszergondolatoknak utána néztem, és úgy tűnik azok is stimmelnek. Szexuális kényszergondolatok, ismétlési kényszer, gyilkos kényszergondolatok, meg egy-egy témát nagyon kényszeresen tudok kutatni minden ok nélkül és néha minden ok nélkül elkezdek gondolkodni a halál utáni életről, meg hogyha valaki teremtette a világot, akkor azt a valakit is teremteni kellett valami másnak, szóval ez paradoxon. Illetve lehet ez nem az OCD miatt van, de rettegek a pókszázlábúaktól.

És van egy lefekvés előtte 3/4 órás rituálém is, amit most fogok végrehajtani.

A gyujtogetes az apai ágról nagyon stimmel és én is szoktam sajnos, elkepzelhető, hogy a nagymamám is ebben szenved? Rajta nem láttam a kenyszermozdulatokat, de elméletileg öröklődik.


Ezek alapján meg lehet mondani, mennyire súlyos a betegségem?

2021. máj. 3. 01:45
 5/6 anonim válasza:
49%
Sajnos nem lehet megmondani ennyiből, attól még hogy sok tüneted van, neked kell érezni hogy mennyire erős, mennyire tudsz megbirkózni veled magad, együtt élni vele, vagy akár legyőzni egyedül. Biztosan sokkal könnyebb szakember segítségével, sőt, elvileg nagyon hamar eredményes tud lenni, úgyhogy ha gondolod sueritnem egy esélyt megér.
2021. máj. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is négyzetszám mániás vagyok. :D
2021. máj. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!