Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiából ki lehet...

Szociális fóbiából ki lehet gyógyulni vagy inkább visszahúzódó természetem van?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta nehezen beszélgettem bárkivel.

Fejlesztő tanárom volt, logopédusnál voltam kiskoromban.

Beilleszkedni nehéz volt sok helyen, főleg ha váltanom kellet ahol sokáig egy helyen voltam mint általános iskola.

Komolyabb intézéseknél mint posta, orvos, interjú stb. mindig halkan beszélek, visszakérdeznek, dadogok néha (ez mostanában kezdődött el), nehezen jön ki szó a számon, elfojtom a mondataimat, izzadni kezdek.

Interjún mikor magamról kérdeztek eddig alig tudtam mit mondani mint amit leírtam az önéletrajzban és akkor hallani, hogy elfojtom a mondatot és várom, hogy beszéljen inkább az interjúztató.

Kerülöm a tömeget, bulizni nem járok, mindig sietek haza, egy barátra tettem szert csak aki suli után is megmaradt.

Általános iskolai váltás után (első szakközép) kezdődtek talán a komolyabb cikizések talán ez okozhatta a mostani csendességemet de ez igazából kiskorom óta ilyen, itthon tudok azért sokat beszélni (videók alapján is beszédes voltam) de általánosban mindig aggódtak értem, hogy mi lesz velem ha ilyen csendes vagyok, általános végén is azért néha a tanárok mondtak olyat, hogy azért már többet beszélek meg mosolygósabb lettem ami jól esett.

Néha azért sikerült kirugaszkodnom és felszólalni suliban, feleléskor, érettségin, de ez is csak néha és általában aki megismer az tudja, hogy egy csendes és visszahúzódód lány vagyok.

Buszon is általában a végére ülök, hogy én lássak rá mindenkire, a leghátsó sorba, telefonon nem szeretek beszélni inkább üzenet...

Nincs ezzel gond igazából, csak szeretnék azért néha normálisan beszélni mással dadogás meg félelem érzet helyett, annyira nem szeretnék extrovertált lenni de szeretném ha azért valahol nem egy csendes lányként ismernének meg bár a természeten lehet nem lehet változtatni.

24l



2021. máj. 2. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem gondoltal ra, hogy esetleg elmenj egy pszichologushoz ezzel, es akkor kiderulne, hogy kell e ezzel a dologgal foglalkozni, vagy nem? Akar csak egyetlen alkalommal is erdemes lenne elmenni, es atbeszelni ezt a dolgot, aki szimpatikus neked...

Amugy ahogy olvastam arra gondoltam, hogy lehet az is hogy egyszeruen introvertaltabb a szemelyiseged, es csak el kellene magad fogadni. Van ilyen. En is introvertalt vsgyok, de nem zavar.Igazabol az a lenyeg, hogy ez a mindennapokban ne legyen zavaro a szamodra, tehat esetleg azt a reszt kellene " kezelni", hogy ne legyen gond szamodra egy akarmilyen ugyintezes. De az is lehet, hogy a szemelyiseged valojaban nem is lenne ilyen, hanem a sok bantas miatt alakult ez igy. Pszichologus tudna megmondani. Szerintem egyaltalan nem baj amugy ha valaki ilyen. A befele fordulo embereknek altalaban sokkal szinesebb a belso erzelmi vilaguk, kreativabbank, melyebben elik at az erzelmeiket stb. Tehat ennek is van elonye. Hozzateszem en amugy nem is szeretem a nagydumas " sokat beszel, keveset mond" tipusu embereket.

2021. máj. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a szociális fóbiából pszichoterápiával ki lehet gyógyulni. Van rá esély, hogy neked is van valamilyen szintű, azonban ezt csak klinikai szakpszichológus állapíthatja meg.

Az írásod alapján introvertált, visszahúzódóbb személyiség vagy, akinek alacsony az önbizalma. Szociális szorongásra utal, hogy ügyintézés közben halkan beszélsz, dadogsz és elkezdesz izzadni.

Semmi baj nincs azzal, hogy ilyen személyiség vagy, de az önbizalmadat növelni kellene. Emiatt illetve azért, mert nem igazán tudsz félelem nélkül beszélni, én mindenképp javasolnám egy pszichológus felkeresését!

2021. máj. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
3.ezt most gúnynak szántad?
2021. máj. 3. 01:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2# vagyok.

Ne törődj vele! Vannak akik itt élik ki magukat, mert élőben ehhez túl gyávák.

2021. máj. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4.köszönöm igen úgy néz ki törölték is a válaszát

mindkettő választ köszönök amúgy! :)

2021. máj. 3. 11:32
 6/8 A kérdező kommentje:
--
2021. máj. 5. 15:20
 7/8 A kérdező kommentje:

bocs félrenyomtam :)

amúgy gondoltam pszichológusra csak hat hetek óta a covid miatt elérhetetlen bárki szinte egyéb orvoshoz is szeretnék menni de nincs elérhető orvos sem mert központi számon lehet őket hívni és mindig azt mondjak most jelengeg minden kollégánk foglalt pedig vírus előtt ha elsőre nem is felvették utána ja meg itt ingyenes és épp nincs külön erree pénzem.

2021. máj. 5. 15:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a TB-s verzió sajnos nehezebb... de kitartást!
2021. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!