Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek. Mit tegyek?

Nagyon félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma egy közepes depressziót diagnosztizált rajtam az orvos és azóta tartok attól, hogy sosem jövök ki ebből. Járok pszichológushoz és szedek gyógyszert. Abba kellett hagynom emiatt a tanulmányaimat, ami nagyon bánt. De tényleg nem vagyok jól. Vajon valaha lesz jobb is? Túl leszek egyszer ezen? Valaha lesz normális életem? Kivagyok már :(

2021. máj. 3. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Célok és oromforras nélkül nem lesz jobb.
2021. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet de félek a csalódásoktól is.. és hogy amiatt megint visszaesek
2021. máj. 3. 23:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ha jársz pszichoterápiára és pszichiáterhez, van elég akaraterőd, kitűzöl célokat és keresel olyan tevékenységeket, amik örömöt okoznak.

Ha feladod, akkor nem lesz normális életed. A legjobb szakemberek sem tudnak segíteni, ha az adott személy nem elég kitartó és nem akar rendbe jönni.

2021. máj. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Azoktól nem kell félni. Csalódás az mindig volt, van és lesz. Az élet erről szól és ettől izgalmas. Elbukunk, felallunk, újra próbáljuk. Én pld ilyen vagyok, jópárszor már pofára estem, de akkor is, juszt is megcsinálom. Utána olyan büszke vagyok magamra és boldog vagyok.
2021. máj. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Ahogy 4# írja. Tegyük fel, hogy valami nem jött össze. Na bumm... és akkor mi van? Összedőlt a világ? Nem. Büszke vagy magadra, hogy legalább tettél érte valamit. Utána keresel egy új célt és tovább próbálkozol.
2021. máj. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem beszólni szeretnék, de ezeket a pszichológusoddal kell megbeszéned, nem velünk. Ő nyilván sokkal jobban ismeri a helyzetedet, és az a munkája, hogy segítsen rajtad. Mondj el neki mindent, amit itt leírtál, hogy félsz a csalódásoktól, és kétségeid vannak a jövődet illetően. Ha esetleg néhány hónap múlva sem érzel semmi változást, akkor mindenképpen el kéne goldolkodni a pszichológus vagy a gyógyszer lecserélésén, mert valamelyik nem működik. De addig legyél türelmes, légy őszinte és nyitott a pszichológusoddal, és bízz benne. Saját magadnak is kitartónak kell persze lenned egy ilyen terápia során, úgyhogy bízz magadban is, meg tudod csinálni! :)
2021. máj. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


#6 tudom csak nemrég kezdtem el járni és most olyan egyedül érzem magam

2021. máj. 3. 23:30
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
De, ki fogsz jönni. Ha az elején vagy a terápiának, akkor nem csoda, hogy még nem tartasz ott. A pszichológussal legyél maximálisan őszinte, csak akkor tud segíteni, csak arra tud építeni, amit te viszel neki, és tedd meg azokat a kísérleteket, nehezen megléphető lépéseket, amikről szó esik. "Abba kellett hagyni emiatt a tanulmányaimat' - Nem kellett abbahagyni, te hagytad abba. A következő félévben mindenképpen menj vissza.
2021. máj. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hú hát mit mondhatnék ... nem vagyok jól tényleg, de köszönöm mindenképp őszinte leszek vele.. a suli meg hát.. most végeztem volna
2021. máj. 3. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!