Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hirtelen változás?

Hirtelen változás?

Figyelt kérdés

Hosszú ideje küzdök olyan problémával, hogy egyszerűen kikapcsolok. Nem tudom mi váltja ki, de elmerülök mélyre, úgy érzem csinálok valamit, de mégsem. A váltakozás közötti idő szinte kiesik, nehezen tudom megjegyezni, hogy mit is csináltam közben. Van hogy olvasok, hirtelen elmerülök vagy felébredek és nem emlékszem, hogy mit olvastam. Kisgyerekként csináltam hasonlót szándékosan, kizártam mindent. Nagyjából egy hónapja szinte teljesen felébredtem ebből az állapotból és idegennek érzem magamat. Rengetegszer volt olyan hogy azt képzeltem nem vagyok valódi, minden az agyam szüleménye, de elmúlt. Abszolút nem ismerem magamat, tényleg mint amikor kisgyerekként 3-4 éves kor körül realizáltam, hogy élek. Eddig is tompák voltak az érzelmeim, de mintha most kikapcsolták volna teljesen. Nem aggódom, nem szorongok. Eddig nagyon ideges voltam, mindenen stresszeltem. Ki kellett menni az utcára, ilyen olyan ruhát kellett felvegyek, jaj kövér vagyok, dolgozatot írok, minden baromság. Most meg nem érzem az idegességet. Furcsán gondolkodom, nincs kedvem emberekkel lenni.


Ilyen hirtelen változás vajon átmeneti? Őszintén nem tudom, hogy ki is vagyok most, melyik az eredeti én. Gyerekként sokat csináltam hasonlót, lehetséges hogy benne ragadtam és most másztam ki belőle? Pszichológussal szeretnék erről majd beszélni, de nem szeretném, ha sokat változtatna ezen. Nagyon pozitívnak tartom, hogy nem érzek idegességet.



2021. máj. 4. 22:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!