Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám kezelni ezt a...

Hogyan tudnám kezelni ezt a pánikos helyzetet?

Figyelt kérdés

Egy kicsit furán fog hangzani, de pánikolok a pasiktól. A szakításom után tört a felszínre a pánik (nem ez volt a kiváltó ok, hanem hogy konkrétan minden biztonságomat elvesztettem. kapcsolat, külön költözés, egyetem váltás). A szakítás után rám írt egy random srác és már a harmadik napon randiról beszélt stb., amitől rettentően ideges lettem és pánikoltam (akkor még nem tudtam, hogy ez pánik). Annyira felgyülemlett a szorongás, hogy a barátnőmmel töltött délutánból sürgősségi lett. Azóta bizonyos élethelyzetekben már vettem sikeres akadályokat a pánikommal, de most 9 hónap elteltével (igen azóta nem beszélgettem fiúkkal), ismét bejött az életembe egy pasi és nagyon nem tudom kezelni a szituációt. Folyamatosan szorongok, gyomoridegem van tőle pedig egy régi ismerősömről van szó. Oké valószínű a felszedés miatt írt rám és régen kedveltem, de már nem érzek így és lazán beszélgetni, barátkozni meg jó lenne. Csak van ez a pánikreakció, de a menekülés nem lenne megoldás. Igazából mindig is vágytam egy jó kapcsolatra, de egyelőre semmi ilyet nem szeretnék, amíg nem tudom kezelni a fiúkkal való helyzetet.

Szóval ha bárki élt meg hasonló szituációt vagy tud valami tanácsot adni, annak nagyon örülnék, mert a pánikos könyveimből vett praktikák erre valahogy nem hasznának.

Kiegészítés: egy iszonyatosan mérgező kapcsolatban voltam és csak tűrtem, húztam a dolgokat, miközben a lelkem egyre jobban sérült, szóval sokkal korábban kellett volna a szakítás. Nagy megkönnyebbülés volt, hogy vége és nem kell tovább küszködni, idegeskedni. De ez a kapcsolat nem tudom mennyire játszhat közre.



2021. máj. 7. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Megnyugtatásként írom, hogy ez el fog múlni és lehet normális párkapcsolatod. Én is ezzel küzdöttem gimi végén és főiskola alatt, plusz ugyan ezt éreztem az esti szórakozások miatt, kollégiumi diszkó bulik nagy része kimaradt.

Ez nem pánik talán, az halálfélelemmel jár, ez erős szorongás és mint ilyen leküzdhető.

Azóta 38 évesen már férjnél vagyok, gyermekem van, előtte volt 2 több éves kapcsolatom, sőt kalandom is. :) :)


Nekem PDSDm volt, amiatt jött elő generalizált szorongás. Jártam pszichológushoz de alapvetően nem ő segített. Én magam mondtam fel pozitív allításokat, és azokat hallgattam éjjel nappal hónapokig, amíg jobban nem lettem, majd lassan el nem múlt. először kb csak olyat, hogy ki merek menni közösségbe, később hogy felszabadult vagyok ha másokkal beszélgetek, majd hogy élvezem a fiúk figyelmét. De az okoknak érdemes segítséggel nekifutni.

Jobbulast :)

2021. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igen adott némi megnyugvást és ki fogom próbálni amit tanácsoltál :)
2021. máj. 7. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!