Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már kiégés? Vagy csak...

Ez már kiégés? Vagy csak tavaszi fáradtság? Vagy csak én vagyok a lusta?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy leérettségiztem az első 3 tárgyamból, folyamatosan pörögtem az előtte való hónapban, rengeteget tettem bele, rengeteget tanultam.

Viszont jövőhéten jön nekem még egy emelt biosz és kémia. És nem tudok rájuk ismételni egyszerűen. Pedig direkt tartottam másfél két nap teljes szünetet, de nem töltött fel egyáltalán. Folyamatosan fáradt vagyok, már nem tudok koncentrálni.

Nincs kedvem semmihez, csak lézengek, és a YouTube előtt eltöltök néha órákat. Tény, hogy megy mindkét tárgy, de tudom, hogy nem árt soha, ha valamit még átnézek.

Ez így normális? Vagy más is van így?

Valami tipp, erre az utolsó 3 napra esetleg? Semmi nem működik már nekem, ami ilyenkor szokott. De tényleg semmi. És félek, hogy nem múlik el ez a fáradtság a jövőheti érettségikre sem. Pedig vagy 9 órákat alszok.



2021. máj. 8. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom túlhajtottad magad és most így jön ki. Ez elég gyakori jelenség, nem veled van a baj, ne legyél túl szigorú magadhoz.

Mivel azt írod, hogy már tudod őket, szerintem most már ne vidd túlzásba a tanulást, csak minden nap nézz át egy részt és ennyi. Elhiszem, hogy nincs hozzá kedved és fáradtnak érzed magad, nehezen koncentrálsz, de akaraterővel át lehet rajta lendülni. Csak neki kell állni és ha sikerül belemerülni, onnantól már nem lesz gond.

Ez csak saját tapasztalat, nem biztos, hogy mindenkinél így működik. Most lesz az utolsó vizsgaidőszakom és szakdolgozatot is írok, szóval rengeteg ilyen holtponton átestem már. Nagyon nehéz tud lenni, de ha elég eltökélt vagy, menni fog. Gondolj arra, hogy már nincs sok hátra.

2021. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
ezt már így buktad. kár mert az egész életed kukába megy így, máskor okosabban oszd be az energiád
2021. máj. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Mégis miért bukta volna? Azt írja, hogy tudja mindkettőt, csak ismételni szeretne. Nem most állna neki megtanulni mindent
2021. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

#2 mi mondta hogy érettségi kell ahhoz hogy legyél valaki? Ez sztereotípia! Ha igazán sikeres akarsz lenni és motivált, eltökélt vagy emiatt akkor el is éred! Senkit nem fog érdekelni a szaros papír ha tényleg igazi terveid vannak!


Kedves kérdező, neked meg sok sikert, ne parázd túl! Minden rendben lesz! Egy kalappal!

2021. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat javítom: ki mondta?*
2021. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Szedj multivitamint tán jobb lesz. sztem csak tavaszi fáradság, a szervezeted felhasználta a vitaminokat.
2021. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok én is csak nekem még annyira sem megy mint neked.


Utoljára 3 hete tanultam bioszt, akkor a feladatlapokat 50-60-70%-ra ki tudtam tölteni (45% a cél), most meg már örülök ha a kettes szintet el tudom érni.

2021. máj. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!