Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham lenne?

Baranyai Máté András kérdése:

Pánikroham lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 3 éve vannak visszatérő rohamaim. A mai viszont igazán erős volt. Igazából pánikbetegek véleményére lennék kiváncsi, hogy éreztetek e hasonlót. Tavaly voltam EKG, szív UH, mellkas rtg, holter EKG, valamint neurologiai vizsgálaton és minden negatív lett.

Szóval kialudtam végre magam, gondoltam tartok egy pihenős délelőttöt. A roham előtt 10-15perccel kezdtem érezni, hogy valami nincs rendben, de próbáltam nem foglalkozni vele, aztán egyszercsak a semmiből, végigszaladt a meleg a testemen, mintha a kb lebénultam volna, mintha megállt volna a szívem, azt éreztem másodperceim vannak hátra és összeesek, a következő pillanatban remegés, 130as pulzus, úgy szaladtam ki az utcára, hátha segítség kell.

Pánikbetegek ti is éreztetek hasonlót?

Holnap megyek pszichologushoz egyébként



2021. máj. 10. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikus pánikroham.
2021. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pránájámáról hallottál már? Jógalégzés. Próbáld ki.
2021. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem még, de utánaolvasok. Kipróbálom. Igazából az első 5 perc után amikor mar nem azt erzem hogy halok meg akkor mar probalom lenyugtatni magam. De amikor a semmiből rámtör az az ijesztő. Hiába tudom hogy kb már 50x éreztem ezt csak gyengébben. De ma azóta fekszek annyira elfáradtam a rohamtól.
2021. máj. 10. 21:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van. A legijesztőbb mégis a roham előtti 5-10 perc. Érzed, hogy valami nincs rendben, hogy valami készül. Szívrohamra, tüdőembóliára, agyvérzésre gondol az ember, és mintha a mellkasban készülődne a szíved és a tüdő rohamra. Átéltem én is többször, iszonyatos érzés.
2021. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugtató ezeket olvasni, hogy nem vagyok egyedül. Tegnap voltam pszichologusnal, a leleteim meg se nezte, annyit mondott egy darabig jarkal orvoshoz az ember aztan majd abbahagyja.

Jo lenne valami szakirodalom vagy ember aki eltudná pontosan magyarázni, hogy mi miért van, mert hiába múlik el és jön a következő, ugyanolyan szar meg rémisztő, mintha elöször lenne.

2021. máj. 12. 16:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Hidd el másnak is megnyugtató, hogy nincs egyedül ezzel a betegséggel. Annyira el tudja hitetni az emberrel, hogy most meg fog halni.. Hiába voltak negatív leletek, hiába volt több pánikrohama az embernek, ha jön az újabb, ugyanúgy elhiszed, hogy na most itt vége mindennek. Borzasztó érzés átélni.
2021. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És amit mondasz, az orvoshoz járkálás.. Pontról pontra ugyanez nálam is. Kardiológusból hármat elfogyasztottam, hátha tévednek.. És az ember még mindig minden alkalommal a halálra gondol. Aki nem élte át ezt, fogalma sincs milyen érzés.
2021. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pozitív példa tesóm esete. Ő több pánikroham után egy bevásárló központban lett rosszul annyira, hogy a vevők a mentőt hívták. Leült a földre ott mindenki előtt, kapkodta a levegőt, és várta a halált. Brutális volt. Bevitték a sürgősségire. Vizsgálatok, gyorsan kiderült, hogy szorongás áll a tünetei mögött. Elment pszichiáterhez, az antidepresszáns rengeteget segített neki. Néhány hónap után kezdték a pszichoterápiát antidepresszáns mellett. Évekig szedett gyógyszert, és jó másfél évig pszichoterápiára járt. A terápia után le tudta tenni az antidepresszánst, azóta sem szedi és jól van.


Egy nagyon fontos dolog!!! A KÁVÉT, és mindent ami koffeines vagy alkoholos, FELEJTSD EL! A kávé gyakorlatilag biztosan kihozza a pánikot néhány nap alatt! Nehogy kávézz pánikbetegséggel!

2021. máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hmm a kávét és nikotint megfigyeltem, hogy előhozza a rohamokat, a koffeinnel azonnal leálltam, a cigivel viszont csak 3 hete, és 3 hétig tök jó volt, erre bumm ezek nélkül is betalált. Alkohol viszont maradt esténként, hogy csillapítsam a minden nap megjelenő tüneteket. Lehet hogy az alkohol is közre játszik ebben?
2021. máj. 13. 09:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy volt kollégámnak az után voltak pánikrohamai egy ideig, amikor baleset után lélegeztetőgépre tették. Ott plusz oxigént kapott, és miután lekerült onnan, azután voltak több hónapon át ilyen rohamai. Az anyagcseréje, az agya amíg visszaállt a normál oxigénszinthez.
2021. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!