Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásból és pánikból,...

Szorongásból és pánikból, pszichológus nélkül is ki lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 11. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen nem hiszem. Nálam ilyen aktív-passzív szakaszok váltakoznak, ha épp valami kiváltja belőlem a szorongást, akkor nem tudok hatni rá. Hiába próbálok észérvekkel. Aztán pár nap alatt elmúlik és akkor már nem is értem, miért szorongtam, pánikoltam.
2021. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, legfeljebb ha enyhe szorongásról és pánikról van szó. Ha tudod a kiváltó okot, hogy mitől alakult ki a szorongás és a pánik - ami sokszor a gyerekkorban keresendő -, de nem tudod kezelni, akkor szakember segítsgére van szükség.
2021. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Igen. Nekem sikerült! Ugyan voltam párszor pszichológusnál, majd Ő át küldött pszichiáterhez, de végülis egyedül jöttem ki belőle. Felírták nekem a Scippát,(antidepresszáns) és a Xanaxot napi 4x. 😳🤔

Mondtam, hogy nem vagyok hajlandó ezt szedni. Főleg a Scippat… A Xanaxbol nevettem összesen másfelet úgy, hogy feleztem.. De csak akkor amikor jött a pánikroham. Abban egyeztünk meg a pszichiáterrel, hogy a Remotiv Extrát fogom szedni, ami gyogynovenyes és vény nélkül kapható a gyógyszertárban.

Szedtem pár hónapig és semmi bajom nem volt sem közben, sem utána! A pánik elmúlt, a szorongás elmúlt! Ehhez rá tett egy lapáttal, hogy elkezdtem hetente 5x konditerembe járni. Az szerintem többet segített mint bármi más! Pedig Én emberek köze menni úgy, hogy jól érezzem magam? SOHA! Mégis megtettem ezt a lépést, és életem egyik legjobb döntése volt!

Szakembernél kb. 4x-5x voltam így összesen. :)

2021. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 nekem is az edzés a legjobb antidepresszáns! Most amíg a korona miatt nem lehetett járni, sokkal gyakrabban volt pánikrohamom meg szorongásom, mert sokszor egyszerűen nem tudtam mivel lekötni magam és az a gondolat is nagyon lehangolt, hogy szarul fogok kinézni sport nélkül. Az edzés miatt jobban nézel ki -> nő az önbizalmad -> edzés után eufórikus állapotba kerülsz a hormonoktól. Gyógyszer helyett én is mindenkinek inkább a sportot ajánlom. Ezt a vény nélkülit, amit írtál, azért ki fogom próbálni :)
2021. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4%
Sosem szorongtam, nem volt pánikrohamom sem, pedig voltak nagyon magányos időszakaim is az életemben. Nem tudom minek köszönhető ez, talán kissé tompa vagyok az ilyen érzelmi dolgokhoz, esetleg csak túlságosan is stabil vagyok, vagy vannak gátlásaim, amik belém égtek és azért nem vagyok képes ilyesmikre...
2021. máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Így van ahogy mondod. A koronás időszak engem is megviselt, habár Én nem estem vissza, viszont kicsit meghíztam ez miatt. De hát ez ilyen, mivel ezt amíg tudom csinálni fogom, így annyira nem érdekel, nem versenyre készülök meg semmit. Ezt a gondolatot ültesd Te is magadba, hogy ez egy életstílus már neked is, nem hajt a tatár. :) Mindenhol van jobb, és rosszabb dolog.. Nekünk ez volt a rosszabb, hogy nem volt konditerem. Ilyenkor jöhetnek azzal, hogy "okés, de akkor otthon miért nem sportoltál?" Mert más! Otthon nincs annyi motivációd, és na teljesen más... Hiába, vettem egy kis kondigépet itthonra Én is, de nem bírtam sokáig csinálni itthon, mert nem ugyanaz.. Aki megtapasztalta az tudja.


Örülök, hogy ki akarod próbálni a Remotiv Extra-t. Orbáncfüvet tartalmaz, ami természetes antidepresszáns. Tudományosan bizonyított, hogy hatásos. De ha nem lenne bizonyítva, akkor is, nekem bevált.. Miután elkezdtem az edzést is ahogy már írtam, utána megváltozott az életem. (Ráadásul a Remotiv-ot sem szedtem, mert csak pár hónapig szedtem még nem edzettem.)

2021. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!