Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális hogy meg...

Mennyire normális hogy meg sem ráz egy halott emberről készült fotó/videó?

Figyelt kérdés

Egy normális ember legalább meglepődik. Én meg csak nézem. Élőben még nem volt "szerencsém" hullát/tetemet látni (emberit nem is szeretnék), csak állatit, de az sem rázott meg különösebben.


Órákig tudnék nézni levágott fejeket, múmiákat, stb. Google-ön, de egy kivégzéses, stb. videó már nem menne gyomorral.


Lehet csak túlgondolom, de ti hogy vagytok ezzel?


2021. máj. 11. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Megneztem ezt a Meghan is missing című filmet. Kicsit se hatott meg, egy kicsit se tudtam sajnálni mert egy r*banc volt. Szóval nemtudom. Lehet hogy alul teljesít az empátiánk
2021. máj. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Hát ez változó,koporsóban láttál halott embert,vagy egy szétégett/roncsolt hullát az út szélén,mert nem mindegy.

Gondolom először neked is meglepő volt,de miután már láttál párat,akkor egyáltalán nem fog megrázni. Ezt nemtudom mihez hasonlítani,talán olyan mint egy orvosnak egy nyílt seb vs. egy hétköznapi embernek egy nyílt seb.

Én csak kíváncsiság miatt járkáltam fel ilyen oldalakra,és először mindenen meglepődtem meg hasonló,mostmár feleannyira sem érzem ugyanazt a "megrázós" érzést.

A kivégzős videókat énsem bírom,olyan mintha én lennék ott,mintha átadná a fájdalmat,érted mire gondolok :D

Remélem élőben nem kell hasonlót látnom,a legdurvább talán az volt ,hogy kiugrott a vállam és természetellenesen tudtam forgatni meg hasonlók,fúú de rossz volt :D

2021. máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs vele baj, mivel (hálistennek) még nem volt közöd hullához sem kínzásokhoz így az agyad nem feltétlen tudatosítja benned hogy mit látsz. Van aki fogékonyabb erre, hullát se kell látnia, egyszerűen nem bírja.
2021. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. Egyébként régi munkahelyemen én urnákat is csomagoltam (a külső dobozt plombáztam), egyáltalán nem töltött el rossz érzéssel, de az emberek rosszul viselték már csak látni is, volt aki nem is vállalta.

De pl. horrorfilmet és kínzós dolgokat nem bírok nézni, mert félek, hogy velem is megtörténhet.

2021. máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem az átlag embert képviseled maradjunk annyiban. Igazából ez az empátia dolog nálam is hasonló, de nem ilyen mértékben. Csomó emberről, köztük ismerősökről hallom hogy meghalt. Mondom ok, ez van, igy járt de nem fogok sirni miatta, sem sajnálni nem fogom, mer há attól nem lesz jobb senkkinek csak a saját kedvem húzom le. Volt akinek megrázott a halála már de nem igazán volt nagy valami. Ha képen is látok egy hullát azt le sem szrom. 9.ben megnézettek velem egy késsel lefejezős videót, az mondjuk napokig előttem volt.. Azt h ilyen vagyok én annak vezetném vissza hogy eddig a meló és ez élet során 25x annyi emberrel volt kontaktom mint egy átlag embernek, ezáltal 25x annyi genyó embert is láttam igy egy kissé megutáltam a többi embert. Persz ez sem jó meg az sem ha mindenkit megsiratsz meg sajnálsz. Találni kellene egy aranyközéputat neked is
2021. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem meg olyan szokásom van hogy facebookon szeretem nézegetni az im memoriam profilokat, meg hogyha valami tragédia történt akkor minél többet megtudni arról hogy mi történt pontosan. tudom nagyon beteg és undorító szokás..

horrort meg durva filmeket nem szívesen nézek, leterheli az ember hangulatát.


25/n

2021. máj. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Velem ugyan ez; túl kíváncsi vagyok mi történt velük. A Police.hu-n is szoktam nézegetni az eltűnt embereket, vagy akiket köröznek.
2021. máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7: engem Csinos Zzuzsa, meg Lhotsky Péter tragédiája rázott meg legjobban, szoktam nézegetni a profiljukat meg van egy Bőcs Reni nevű halott lány is aki drog túladagolásban halt meg.

Tudom hogy nagyon beteg de szeretek informálódni az ilyesmikről.

Lehet nyomozónak kellett volna mennem. :D

2021. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. A kivégzést már soknak tartod, a halottakat is csak képen nézed. Az állati tetem sem ráz meg sokakat, azért azt elég sokat látni. A kép a halottakról van akit megráz, van, akit nem. Semmi extra nincs abban, amit leírsz.
2021. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#2

"Hát ez változó,koporsóban láttál halott embert,vagy egy szétégett/roncsolt hullát az út szélén,mert nem mindegy."


Mindkettő.


A többieknek köszi :D

2021. máj. 12. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!