Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha genetikailag erős hajlamom...

Ha genetikailag erős hajlamom van a depresszióra, elkerülhetetlen, hogy az legyek?

Figyelt kérdés

Már akkor, ha emellé az ember élete is nehézkes volt.

Én mindig küzdöttem ez ellen, mert tudom milyen egy ilyen emberrel élni (borzalmas), de egyre jobban érzem hogy a genetika erősebb. (Anyai ágon mindenkinek baja van - depresszió, pánikbetegség, alkoholizmus stb.)



2021. máj. 13. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne fogd a genetikára... Rengeteg ember hajlamos rá, ennek ellenére nem depressziósak.

Ha úgy érzed, hogy csúszol lefele a lejtőn, akkor időben kérd egy klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta segítségét.

2021. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sosem fogtam rá, sőt, utálom azt, aki erre fogja.

De felteszem magamnak a kérdést, hogy tényleg elkerülhetetlen-e, ha küzdök ellene mégis érzem hogy nem mindig sikerül.

2021. máj. 13. 20:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem elkerülhetetlen. Írhatok neked sablon szövegeket, hogy jó emberekkel vedd körbe magad; lehetőleg olyat tanulj/dolgozz, amit szeretsz; legyen hobbid; sportolj; folyamatosan fejleszd magad... de szerintem nem ezt várod.

Hogyan küzdesz ellene és milyen érzések jönnek elő, amikor úgy érzed, hogy nem sikerül?

2021. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen elkerülhető! Figyelj oda tudatosan a lelki egészségedre, olvasgass a témában, sportolj, legyenek hobbijaid, szociális kapcsolati hálód. Tartsd távol magad (érzelmileg) a mérgező kapcsolatoktól.

Sok pszichológusnál jártam és ezeket tartják leginkább fontosnak, úgyhogy biztos van benne valami :)

2021. máj. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!