Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik szoronganak társaságban...

Akik szoronganak társaságban előfordul hogy a másik azt hiszi azért vagy zavarban beszélgetés közben mert tetszik neked?

Figyelt kérdés
Velem állandóan ez történik, nagyon kínos, ráadásul elutasítóan viselkednek,dühösek lesznek mert azt hiszik akarok tőlük valamit. .pl orvosi vizsgálat közben is azt hitte a doki vagy a fogorvos.

2021. máj. 14. 18:39
 1/3 anonim válasza:

Valójában megválaszoltad a kérdést, hogy igen, szerinted legalábbis. De nem lehet, hogy más miatt?


Mi a kérdés? Hogyan tehetnél ellene?

2021. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Maximum szerinted hiszik ezt, gyakorlatilag pedig teljesen mást gondolnak. Biztos vagyok benne, hogy a háziorvos és a fogorvos sem gondolta, hogy tetszik neked. Rengeteg szorongó páciensük van, akik félnek az orvosoktól, a vizsgálattól, vagy egyszerűen csak szorongó alkatok. Ezzel az orvosok is tisztában vannak...
2021. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én szociális fóbiával küzdök már régóta.Jellemzően szoktam rémeket látni egyes szituációkban.Meggyőződésem hogy mások hülyének hisznek vagy szerencsétlennek tartanak,vagy mindenféle negatív jelzőt aggatnak rám.A valóság viszont az,hogy:

1.: A többi embernek megvan a saját gondja.Az általában mindenkinek van,és mindenkinek a sajátja a legnagyobb baj.És leginkább ezzel vannak elfoglalva.Nem,vagy csak nagyon ritka esetben veszik alaposan szemügyre más emberek viselkedését.

2.: Pl. a szociális fóbia egyik jellemző tulajdonsága,hogy az egyén nagy kellemetlennek érzi a problémáját,és mindent megtesz annak érdekében hogy normálisnak tűnjön,ne érződjön,ne látszódjon rajta semmi.És ezt általában jól csinálják az egyének,saját tapasztalatból írom.Viszont ha hibázok,és úgy érzem beégek,akkor világvége hangulat van,és pánik...de amit én beégésnek érzek,arra lehet a külvilág fel sem figyel,vagy ha igen is nem csinál belőle akkora ügyet,mint én.

Általában rajtam csak azt veszik észre,hogy visszahúzódóbb,határozatlanabb vagyok,csendesebb.Esetleg ha olyan helyzetbe kerülök akkor feszültebb,idegesebb.És nem elítélően néznek rám az emberek,hanem egyszerűen csak értetlenül.Mert minimálisan meglátják a viselkedésen hogy nem tudok laza lenni.

És a kérdésedre válaszolva,egy ilyen szitu félreérthető a másik ember számára,mert nem érti,nem tudja miért viselkedik így valaki.És ha nem lép túl a dolgon,akkor elkezd találgatni...és számtalan tippje lehet hogy vajon mi az oka ennek a viselkedésnek.Ez már attól is függ milyen határai vannak a másik ember fantáziájának :)

2021. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!