Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt pszichológusnál vagy...

Aki volt pszichológusnál vagy pszichiáternél mert nehezen ismerkedett, vagy nem volt már jó idelye párja, annak mit mondott a doki? Hogy oldotta meg ez a problémát?

Figyelt kérdés

Nagyon rég nem volt senkim. Nem merek ismerkedni. Nem is igazán tudok, mert nincs benne gyakorlatom.

Nem szeretek emberek közé menni, inkább otthon ülős típus vagyok.

Van pár barátom, ismerek embereket, és akiket ismerek azokkal jó a kapcslatom, de új embereket nem tudom könnyen megismerni. Sőt, egyedül szinte sehogy. 90%-ban valamilyen közös ismerősön vagy baráton keresztül (vagy az ő segítségével) ismerek meg új embereket.


Akinek volt hasonló gondja, annak mit mondott a doki? Tudott egyáltalán segíteni? Megéri felkeresni egyet?


Tudom, hogy mindenkiek más és más a gondja, de csak pár példát kérnék, hogy el tudjam képzelni milyen is lehet.

Csak, hogy nyugodtabban el merjek menni.


2021. máj. 21. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Megéri felkeresni egy pszichológust (nem dokit!). Példát senki sem tud neked írni, mert minden ember eltérő. Ez egy folyamat, ami során "leástok" a szorongásod gyökeréig és együtt rájöttök, hogy milyen negatív gondolatok - esetleg korábbi traumák - okozzák azt, hogy nem tudsz ismerkedni, szociális kapcsolatokat kiépíteni. Ettől függ a terápia további menete. Ha önmagadról alkotott "negatív hiedelmek" okozzák ezt a gátlást, akkor együtt átformáljátok ezeket. Segít felismerni a fejleszteni való "gyengeségeidet" és az erősségeidet, amit ki tudsz használni, illetve elfogadtatja veled azt, amin nem lehet változtatni.
2021. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hogy ne tudnának példát írni?!

Aki volt pszichológusnál az leírja, hogy anno mi volt a problémája, és leírja, hogy mit mondott neki, mit kellet tennie, miket tanácsolt... Ilyenek.

Csak, hogy nagyjából legyen egy kis fogalmam.


Én például, ahogy írtam is nem tudok ismerkedni. Ilyenkor mit tanácsolna? Menjek oda 100 emberhez? Vagy csak kérdezget és valahogy jobban leszek? Bártabb leszek?

Vagy elmondja, hogy mivel szólítsak meg másokat?


Az, hogy beszélget az elég tág fogalom. Ezért is érdekelne, hogy kinem milyen gondja volt és miket kellett tennie/ miket mondott vagy tanácsolt a pszichológus?

2021. máj. 23. 16:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tanácsol semmit... Rájön, hogy mi miatt nem tudsz ismerkedni, fejleszti az önismeretedet és az önbizalmadat erősíti. Az már a te dolgod, hogy ezt hogy használod fel, nem a pszichológustól kell várni a megoldást.
2021. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!