Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeres gyüjtögetés lehet?

Kényszeres gyüjtögetés lehet?

Figyelt kérdés
Szeretek haza vinni olyan dolgokat amit más kidobott,de nem épp szemétre gondolok hanem még használható tárgyakra. Szeretem ha lomtalanítás van akkor megyek gyüjtögetni és ami tetszik haza viszem még akkor is ha nincs rá épp szükségem. Olvastam erről de én nem érzek semmiféle szorongást ha megkell válnom valamitől, és ezért nem értem milyen űrt tölthet ki az ez életemben. Ha szerzek valami ilyen tárgyat nagyon boldog vagyok hogy ingyen jutottam hozzá.
2021. máj. 22. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Nem kényszeres, ha egy részét fel tudod használni vagy eladod és emellett még elférsz a lakásban/szobádban.
2021. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is imádom a bolhapiacokat, meg a lomtalanításokat.

Hihetetlen, hogy -a divat jegyében- micsoda értékes kézi faragású antik bútorokat, képeket, műtárgyakat dobálnak ki az emberek.

(Főleg a fiatalok azok akik nem értékelik és inkább beraknak egy Ikea pozdorját ezeknek a helyére.)

2021. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyszerűen hobbi.

Van ki ugyanezt csinálja csak új dolgokkal, és fizet is érte :D

2021. máj. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt te saját magadról nem tudod eldönteni. Csak egy külső szemlélő látja, hogy ez kényszeres e vagy sem.

Az alapján, amit írsz, semmi extra. De a kényszeres gyűjtögető is azt mondja, hogy csak azt nem dobja ki, ami hasznos, kell majd. Pedig sokszor szemetet gyűjt.

Részemről veled kapcsolatban eleve gyanús, hogy itt kérdezel, tehát gondolom kaptál már visszajelzést, hogy baj van. Vagy tévedek?

2021. máj. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kényszeres gyűjtögetés azt jelenti, hogy ha nem teszed szorongás, depresszió tör rád és minél jobban ragaszkodsz ehhez a cselekvéshez.

a leírásod alapján nekem sem tűnik ilyennek.

2021. máj. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!