Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági gondolatok...

Öngyilkossági gondolatok ellen mit csináljak?

Figyelt kérdés
Apa egyfolytában durva velem. Már egyre több az egészségügyi problémám is. Pszichológushoz is járok de eddig nem használ. A munkából áll csak az életem. Nagxon sok fájdalmat okoznék a szeretteimnek de úgy érzem már sose lesz minden olyan mint régen. Azt érzem az lett vllna a jó hogy amikor m~g jól voltam elütött volna egy autó vagy ilyesmi.

2021. máj. 17. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Pedig ennek kezelése a pszichológus dolga. Mióta jársz és milyen pszichológus?
2021. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kb 2 hónapja. Hogy konkrétan milyen iskolának a híve nem tudom. Egyszerű beszélgetésekből állnak az órák
2021. máj. 17. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A képesítésére gondoltam pl. sima MSc-t végzett pszichológus, tanácsadó szakpszichológus, klinikai szakpszichológus...

Jársz pszichiáterhez? Nem múló öngyilkossági gondolatok - ha már nem kezelhető csak terápiával - esetén már gyógyszert szoktak felírni.

2021. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tanácsadó szakpszichológus azt hiszem
2021. máj. 17. 20:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress valami értelmet hogy élj. Sok ember depressziós és öngyilkossági gondolataik vannak, de találnak valamit amiért érdemes élni. Lekellene ülnöd apukáddal és beszélgetni elsősorban. Mozdulj ki otthonról, ha kell egyedül. Ki kell hogy zökkenj a munkából mert bizony ez is az agyadra megy egy idő után... nekem, ha úgy érzem mentálisan abszolút a legmélyebb ponton vagyok, az segít ha kimegyek a természetbe feltöltődni. Kevés ember, friss levegő, elvonja a gondolataimat, és tenyleg jobban érzek magam tőle. :)
2021. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok antidepresszánst az még jobban megkavarna
2021. máj. 17. 20:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy van értelme az életemnek csak az zavar hogy mennyire nem törődnek a felelőségükkel egyesek.
2021. máj. 17. 20:45
 8/9 A kérdező kommentje:
Maradandó bajaim lehetnek más rossz döntései miatt.
2021. máj. 17. 20:46
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább próbálj meg lelépni apudtól. Melózol, miért nem keresel albit? Keress mellé egy barátot/barátnőt és vegyetek ki közösen valahol. Biztos, hogy jobb lesz az életed...de akkor neked is lépni kell
2021. máj. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!