Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit reagálnátok? (szülők,...

Mit reagálnátok? (szülők, felnőttek)

Figyelt kérdés

Ha a gyereketek bevallaná, hogy vagdoss(t)a magát családi problémák miatt?

Tegyük fel, hogy ebből mit sem sejtettetek, nem láttátok a hegeket, stb.



2021. máj. 24. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Milyen családi probléma az, amiről én szülőként nem tudok és nem látom a gyerekemen, hogy nem bírja feldolgozni?

Amugy meg elmondanám, hogy idiotizmus a vagdosás, ha úgy gondolja én nem vagyok elég segítség, akkor keresünk pszichológust vagy pszichiátert.

2021. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Ha családi problémák miatt vagdosta magát és ezt bevallja, akkor ha olyan id.ióta a szülő, akkor meg fog rá haragudni, mert őt okolja mindenért. Ha meg mondjuk egy válás miatt, vagy olyan családi dolog miatt, mint egy halál eset és nem idi.óta a szülő akkor keres neki segítséget, elviszi pszichológushoz. De gondolom te gyerekkorú lehetsz ha ilyen kérdést teszel fel, mert felnőtt ember nem kérdezne ilyesmit. ha nem számíthatsz a szüleidre, akkor külső segítséget kell kérned, pl. iskola pszichológus, vagy egy gyermekvédelmis.
2021. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Bááár, egy normális szülőnek általában a gyermeke hogy is mondjam, neveltebb? Szóval egy normális szülő észreveszi a gyerekén ha gond van.... Nem be kell vallania, tiszta vicc.
2021. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Nem egyedi eset. Gyerek vagdossa magát, valamiért ezzel bünteti magát, az ok sok féle lehet, de egy biztos, hogy benne van az hogy nem kap figyelmet és az önértékelési zavar is. Egy rendes szülőnek vagy más kívülállónak (barát, tanár stb) észre kellene vennie ,de általában nem törődnek vele mert azt mondják rá, hogy bolond vagy nem az ő gondja. Le kell ülni és normálisan megbeszélni a gyerekkel a miérteket és ha akkor sem történik változás érdemes dokit belevonni a történetbe.
2021. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen 4es! És ki ül le vele ha deb.ilek a szülők? És ki viszi szakemberhez? Normális családoknál nem tudok ilyesmiről, hogy előfordulni. Csak régi kapcsolatokra tudok emlékezni. Azok az osztálytársaim voltak ér felvágósak, begyógyszerezősek akik alja családból származtak, a többieknél miért nem fordult ilyen elő? Csak kérdem. Ha a szülők odafigyelnének akkor nem történne ez meg már a defektséget kiskórban észrevennék, ha meg nem defektség akkor meg a bajokat időben kezelnék, így is úgyis.
2021. máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy szerintem gyerek tette fel a kérdést, nem felnőtt. Még választ sem írt!
2021. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
51%

5#


Teljes mértékben egyetértek veled. Ez szülői és a körülöttük lévő emberek mulasztása, és ha nincs normális ember körülötte, akkor sajnos teljesen ki van szolgáltatva a helyzetének. Ha a szülő nem normális, csak reménykedhet, hogy egy normális távolabbi rokon,barát,tanár segítséget nyújt.

2021. máj. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy beszélnék vele mint azzal az exemmel a kapcsolat elején, vagy volt osztálytársammal, aki ellenben meg is akart halni, annál durvább nem volt, volt hogy úgy fogtam meg a kezét, mert talált valami éles tárgyat és már vágni akarta magát. Volt pasija is, de pont leszartam, mert azért mégsem akartam hagyni, hogy meghalljon, a pasija szerintem nem is tudta, hogy meg akar halni, de végülis még él azóta is. Rettentően sokan vagdossák magukat valamiért főképp tizenéves, huszonéves lányok, pasiknál általában kimerül alkoholizmusban az ilyesmi lelki állapot. Bár sokszor kiskorban elvesztett szülő, párkapcsolati trauma okozza ezt, bár tény hogy megvan ennek is a divat rétege..
2021. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!