Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elveszíteném az emlékeimet...

Ha elveszíteném az emlékeimet akkor megszűnnének a betegségeim is?

Figyelt kérdés
Ha hirtelen elveszíteném az összes emlékemet akkor eltűnne a szociális fóbiám és a depresszióm? De ha igen akkor ki is vagyok én? Csak az emlékeim, és ha más emlékim lennének nem is én lennék?

2021. máj. 24. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, mert a téged ért (elsősorban fiatal gyerekkori) benyomások már létrehozták az agyadban azokat a mechanizmusokat, reakciókat, viselkedésbeli változásokat, amelyek szocfóbiában és depresszióban nyilvánulnak meg.

De egyébként az (altatásban végzett, tehát fájdalommentes) elektrosokk-terápia tud eredményes lenni egyes pszichés betegségek kezelésében, főleg súlyos depressziónál, és mellékhatása az átmeneti emlékezetzavar.

[link]

2021. máj. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen nálam kiskoromba alakult ki valószínűleg, családi erőszak és iskolai bántalmazás miatt. De lehet más oka is csak én ennyiről tudok. Jelenleg 18 éves vagyok
2021. máj. 24. 17:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az "én" több dologból tevődik össze, nem csak az emlékekből. Öntudat, öröklött dolgok, mentalitás, tapasztalatok, tudás, érzelmek, stb. Ha az emlékeid miatt vagy depressziós, akkor egy memória törlés után valószínűleg jobban lennél. De nem biztos, h teljesen jól, ugyanis az agyi receptorok kémiailag emlékeznének a depire. És olyan is van, h vki hajlamos rá. Szóval egy másik negatív eseménytől megint depis lennél jó eséllyel. De pontosan még az agykutató tudósok sem tudnák ezt megmondani.
2021. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

egy totál más világba repítene el, könnyebbé tenné az opimális szocializálódás megtanulását mivel nem kéne semmit sem felülírnod, hanem tiszta lappal indulnál


Azok a berögzülések amik benned vannak nem olyan legyőzhetetlenek mint aminek az korábban beállították, ezt másnéven úgy hívják hogy "neuroplaszticitás", tehát, az agyad rugalmas a változásra mindaddig amit te így állsz hozzá

2021. máj. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!