Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálnátok a helyemben...

Mit csinálnátok a helyemben (HOSSZÚ leírás lenn)?

Figyelt kérdés
Nem tudom minek élek, semmi célom nincs igazán az életben, minden nap kb. ugyanolyan unalmas és szürke. Egyáltalán nincs magabiztosságom testi adottságaim miatt, amelyeket most nem sorolnék fel, de nem csak beképzelem, hogy 'jaj de rossz nekem'. Nincsenek barátaim egy személyen kívül, egy érettségim van, kevés pénzért dolgozok, jogosítványom van, de rámjön pánikroham ha vezetek. Nagyon hiányoznak a régi idők amikor még csak gyerek voltam. Hiányzik az iskola, az ott szerzett barátok (akikkel amúgy csak úgy random megszakadt a kapcsolat, nem tartottuk), hiányzik az, hogy azt gondolhattam fontos vagyok, számítok valakinek. Szüleim közül csak édesanyám az, akit valamibe is nézek, mert apám kiskoromban elhagyott, és csak okoskodni hívott fel, meg leordítani. Ugyebár az idő meg csak múlik és múlik... én meg itt vagyok célok nélkül, haszontalanul, mint valami szerencsétlenség. Nem nagyon van kedvem az egészhez, minden ismerősömnek ilyen munkahelye van, olyan családja van, én meg itt döglődök (nem vitatom én hibám, hogy ez lett belőlem, de most nem ez a kérdés). Nemrég volt egy lány is akit megismertem egy online játékon keresztül aztán csak játszott az érzéseimmel szóval az is tök jól esett. Egyébként fura, mert néha jó kedvem van egy kis ideig, aztán teljesen szomorú leszek és csak meg akarok szűnni (mint ahogy általában is érzem). Ti hol kezdenétek, mit csinálnátok? Ez nem egy önsajnáltató poszt, csak tényleg teljesen kifogytam az ötletekből...

2021. máj. 24. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pschilogust szerintem de először is keress valami hobbit ami pénzbe nem kerül mondjuk turazz vagy ilyesmi eleinte nehéz lesz de idővel jobb lesz és kitartást én hiszek benned
2021. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Klisé, de pszichológushoz jársz? Én ott kezdeném, keresnék egy olyat aki szimpi és akinek meg tudok nyílni.

Az ember azt gondolná hogy hülyeségeket beszél, hogy mindenkire ugyanazt próbálja ráhúzni, de az az érdekes, hogy mindig utána, otthon esik le hogy mi az értelme annak, amiről aznap beszélt. És hosszútávon tényleg elkezd hatni előbb-utóbb. Észrevétlenül változnak a gondolataid.

Illetve ami még segít, ha nem azokra a dolgokra összpontosítasz ami nincs, hanem ami van. Pl ne azon keseregj hogy nincs sok barátod, hanem annak örülj hogy van egy. (Nekem egyébként egy sincs.) Ne arra gondolj hogy milyen keveset keresel, hanem hogy milyen jó hogy van munkád. Értékes vagy mint mindenki más, és akármit is csinálsz, fontos a munkád.

Egy újabb klisé, de előbb neked kell elfogadnod magad legalább egy picit, hogy más is el tudjon. Mert ha rosszban vagyunk önmagunkkal, az látszik rajtunk. Az ember öntudatlanul is az olyan emberek társaságát keresi, akik pozitívak, a negativitás taszítja őket.

Tényleg elég csak egy picit jobban értékelned magad, nem kell azonnal önimádónak lenni. Ha megszereted magad, észre tudod venni magadban a pozitív tulajdonságaidat, az bevonzza az embereket, és onnantól már az fog tovább vinni, hogy ha ők szeretnek, akkor szerethető vagy, és te is egyre inkább jóban tudsz lenni önmagaddal. De a kezdőlöketet neked kell adnod ehhez az egészhez.

2021. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben. Barátok, kapcsolat alig-alig. Nincsenek célok. Ha valamin tudsz változtatni magadon kezd lépésekben. Kezdj valami hobbit vagy edzeni, ha lehet. Találj valami elfoglaltságot emberek között és majd apránként jönnek a lehetőségek és a pozitív visszajelzések, ezzel együtt majd jön az önbizalmad és tudsz élni majd a lehetőségekkel. A helyzethez képest probáld kihozni belőle a maximumot. Nem kell azonnal megváltani a világot meg nem is feltétlen az a cél, csak egy kicsivel legyél jobb mint tegnap és előbb utóbb eléred a célod. Mozgás, jobban teljesíteni a munkahelyen, emberek között lenni, egy hobbi, ezek mind segítenek.
2021. máj. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Keresnék egy hobbit. Lehet több mindent ki kell próbálnod mire olyat találsz ami tetszik.

Pszichológust is érdemes felkeresned.

2021. máj. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne add fel, mindenkinek megvan a keresztje. Én már voltam drog/szerencsejáték függő. Gondold át az életed,főleg a kritikus szituációkat, amik kiváltottak belőled a negativ dolgokat és változtass! Nekem ezek segitettek: pár keleti vallásirányzat,pszihologia. Sok sikert!
2021. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!