Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mentálisan retardá...

Szerintetek mentálisan retardált lehetek az alábbi leírás alapján?

Figyelt kérdés

A webbeteg szerint ennek vannak fokozatai és a lakosság 10%-át is érintheti. Olvassátok el az egészet.

[link]


Nos nekem hiába van diplomám (azt is több mint fél évtized alatt nagy kínokkal szereztem meg), de valahogy visszamaradottnak érzem magam. Eddig minden munkahelyemről pár hét/hónap alatt kirúgtak, mert nem értettem meg vagy elrontottam dolgokat/feladatokat. Ismerőseim/barátaim (barátnő pláne) egyáltalán nincsenek, nem is tudok idegenek felé rendesen nyitni (tájékoztatás kérése meg vásárlás azért nagyjából megy). Pár éve egy online iq tesztre ~114 lett az eredmény, de tudom ezek nem mérvadóak és lehet azóta leépültem jobban. Emellett kaotikus az életem. Nincsenek hobbijaim, nem érdekel semmi, itthon minden nap (munkanélküliként) úgy telik, hogy semmi értelme. Szeretek magamnak egyedül táncolni és ökörködni, de társaságban totál visszahúzódó vagyok. A logikai gondolkodásom néha igen kínos és nem tudok előre gondolkozni (3-szor járom meg a konyhát miközben egyszerre elintézhetném a részfeladatokat vagy napi célokat felejtek el). A nyelvtudásom is megrekedt egy gyenge-középszinten és sokszor a magyar szöveget is nehéz megértenem, ha valaki gyorsan beszél hozzám. Jogosítványom van, vezetni tudok jól, de a koncentráció is nehezen megy néha, így mióta meglett a diplomám nem is képeztem magam önállóan, mert nem tudok leülni nyugodtan 1 órát se, amihez közrejátszhat a lustaság is, nemtudom. Fogalmam sincs milyen vizsgálatokra/szakemberhez menjek, hogy tisztázzam milyen bajom lehet. Ha tudtok segíteni azt megköszönöm.



2020. okt. 6. 10:15
A kérdező szavazást indított:
Szerintem nem vagy az csak belefásultál a mindennapokba és új ingerek/célok kellenek
Szerintem nem vagy az, de lehet más problémád ezért jó lenne pszichológus/pszichiáter segítsége
Szerintem az vagy, ez nem normális felnőtt férfiként
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Leìrtad az àtlag magyar embert. Itt nem làtok semmi olyat, ami nagyban akadàlyozhatna, a lustasàgod leszàmìtva.
2020. okt. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerlek így nem tudnék erre objektív választ adni. De ahogy írsz az egy teljesen normális embert takar. Összeszedettek, értelmesek a soraid. Nem lehet, hogy csak nem találtad meg ami igazán érdekelne meg túl sokat vagy egyedül ezért nem tudsz koncentrálni, esetleg stresszelsz, szorongsz is. Akkor az ember elront meg elfelejt dolgokat. Ami nem érdekel arra meg nehéz vigyelni, nehéz megtanulni. Volt egy nagyon stresszes szorongós időszakom. Mindent elfelejtettem. Annyira hogy emberek neveit is akiket jól ismertem. Kollégákkal alig tudtam beszélni mert összeakadt a nyelvem meg nem tudtam kimondani szavakat. Elfelejtettem mielőtt kimondtam volna őket. Aztán kidobtam a joghurttal a kiskanalat, mindent kiejtettem a kezemből, volt hogy majdnem hazáig toltam a bevásárló kocsit. Meg beraktam a kenyeret a melyhűtőbe. Nagyon ijesztő volt. Már azt hittem alzheimerem van. :) De ahogy a szorongás ez is elmúlt. Szóval nem kell úgy megijedni.
2020. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Depresszió

Szorongos

Asperger

Figyelemhiányos zavar (ADD)

És ezek kombinációja

2020. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2: Igazából utálom a szakmámat. Informatikát tanultam és gyűlölöm, de még egy diploma nem fér már bele. Olyan magas szinten nincs ami érdekeljen és kitartásom ill. eszem is lenne megcsinálni. Nem beszélve, hogy elfogytak az ingyen féléveim. Egy OKJ szakma meg zsákbamacska és nem tudom mire van kereslet ill. mit bírok fizikálisan valamint mire van készségem.
2020. okt. 6. 17:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem jól csinálod. Azt kéne kitalálnod amit szívesen csinálnál. Ha nem tudod akkor keresgélj próbálj ki új dolgokat. Bármit.
2020. okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én annyit fűznék hozzá, hogy úgy láttam te összekapcsoltál két dolgot aminek nincs köze egymáshoz. Az egyik az inteligencia szinted a másik pedig a barátkozás. Én ezt ketté szedném, mert az iq meg a barátkozás nincs kapcsolat, hacsak nem kizárólag kémiai reakciókról dumáltok. Ezt szedd szét és külön nézd meg miért nehéz barátkoznod, de másik okot keress, mert nem az, hogy hülye lennél. Ha úgy érzed nem vagy elég okos, azon is lehet segíteni. Tudsz műveltebbé válni, vagy valmi kreatív dologban fejlődni, ahhoz nem iq kell. Amúgy mégegyszer mondom nem vagy buta. De fejleszteni mindig lehet magunkon, ha szeretnénk.
2020. okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagy mentálisan retardált. Az igazi mentálisan retardált még az általános iskolát sem tudja elvégezni, neked pedig ennél magasabb iskoláid vannak.

[link]

2020. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki retardált az nem így fogalmaz.
2020. okt. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A leírásod nem hiteles. Az informatika pedig az egyik legsokoldalúbb szakma a világon, így kiválóan összekombinálható bármely más szakterülettel. Ha pedig semmilyen tevékenység nem izgat fel, akkor szellemileg tényleg megfáradt vagy, és konzultálnod kéne egy életmód-tanácsadóval, pszichiáterrel, stb..
2022. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, hogy vagy azóta, javult valamit a helyzeted?
2022. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!