Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlgondolás és szoronág? (leírás)

Hasekamp09 kérdése:

Túlgondolás és szoronág? (leírás)

Figyelt kérdés
Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni egy már szerintem kóros problémámmal, ami a túlgondolásom ami miatt már szorongok is. Ha valaki nem tudná akkor elmondom annak hogy, a túlgondolás, nem akaratlagos cselekedetn nem én irányítom. Az én esetemben ez szerintem már kicsit súlyos, mert van hogy aludni vagy enni sem tudok miatta valamint a gondolataim a kínok közé kergetnek engem. egy példa: most lett vége az egy éves kapcsolatomnak nemrég. Jelenleg nem érzem ugy szerelmes tudnék lenni, vagy kívánnám különösebben a szexet, ebből adódóan rágörcsölök hogy miért nem, miért nem tudok most szerelmes lenni, miért nem kívánom a szexet? ez még a gyengébb változat, a komolyabb már mikor a saját szexuális beállítottságom kérdőjelezem meg és ráfeszülök...bepánikolok hogy mivan ha tényleg így vagy akaratosan gondolok minden olyanra amivel magamnak bizonygatom hogy ez nem így vagy, de nem nyugtat meg...ezalatt az idő alatt mindenre rákeresek, mindenen elgondolkozok hogy, miért lehet ez az érzés. Ha találok valami lehetségest választ, akkor megnyugszom, de aztán megint visszatér és nem tudom hogy miért...ilyenkor orvosra lenne szükségem?

2020. dec. 1. 02:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy biztos a szexuális orientációdban?

Nagyon egyszerű

A péniszt szereted férfiként: homoszexuális

A péniszt szereted nőként: heteroszexuális

A vaginát szereted nőként: leszbikus

A vaginát szereted férfiként: heteroszexuális

Ha mindkettőt szereted férfiként és nőként: biszexuális

Ha hiányznak belőled a szexuálisérzelmek: aszexuális

A gondolkodás viszont emberi dolog, az erőltetése és a túl gondolás nem feltétlen rossz dolog. Inkább stresszelsz folyamatosan, amit abba kéne hagynod. Próbálj meg más emberekkel foglalkozni magad helyett, esetleg találj hobbit, kezdj el edzeni, futni. Valamiért azt szűrtem le egyébként leírásodból hogy magányos is vagy, és főleg azért gondolsz túl dolgokat mert a gondolataid nem osztod meg senkivel sem. Ezen is tudok segíteni, ha beszélgetni akarsz írhatsz privátban.

2020. dec. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egész életemben a nők iránt éreztem vonzalmat férfiként, ugyanugy ahogy most is. itt a tulgondolással vannak a gondjaim. egyszerűen annyira erős a túlgondolás és a szorongás mértéke hogy, előjönnek ezek a gondolatok hogy most akkor ezzel van e a baj. És igazad van, senki nincs velem már. apám idegorvoshoz küldene, anyám pedig annyit mond rá hogy "jólvan..majd elmulik, mit csináljak vele?". emellett már nem azokkal vagyok gyakorlaton suliban akikkel szerettem lenni. így nem igazán tudják terelni a figyelmem. csak a választ keresem hogy miért érzem ezeket, nem tudok lazítani, magamban keresem a hibát mindenre. aztán pedig erőltetetten bizonyitgatom magamnak hogy nem ugy van ahogy a tulgondolás hozza
2020. dec. 1. 04:15
 3/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Bizonyos mértékig egészséges az önkritika gyakorlása. Az, hogy folyamatosan a hibát keresed magadban meg önbizalomhiány lehet. Arra, hogy miért érzel valamit, nem lehet épkézláb választ adni, mert az érzések csak úgy vannak. A túlgondolással kihozott végeredménynél miért bizonyítgatod magadnak, hogy nem úgy van? Nekem ez úgy hangzik hogy nem tudsz semmit elfogadni, és küzdesz saját magad ellen.

2020. dec. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
dehát mit kellene elfogadjak?
2020. dec. 1. 04:39
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Azt, ami a túlgondolásodnál az eredmény, vagy csak szimplán azt amin feleslegesen gondolkodsz. Mert azon gondolkodsz ennyit valószínűleg, amit nem tudsz elfogadni olyannak amilyen.

2020. dec. 1. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De épp ezaz..hogy nem látom a túlgondolás eredményét...mert mondjuk most szakítottam nemrég...van bennem egy üresség érzet... ami azt eredményezi hogy, nem igazán tudok most szerelmes lenni...de ez átlagos..hiszen egy hete történt a dolog. csak mivel ilyen idióta vagyok, egyből el gondolkozom hogy velem van e valami baj, vagy a bállítottságommal, és elkezdek pánikolni hogy nem az nem lehet, a pánikszerű gondolatok jönnek...üldözöm a szerelmet, keresem a választ hogy miért nem jön...és csuszok egyre lejjebb a dombról..
2020. dec. 1. 05:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt kattogásnak hívják, ezzel kéne valahogy leállnod, mert teljesen megőrülsz. Ez az első lépés. Szedd össze magad, nem tűnsz hülyének az írásod/fogalmazásod alapján, szerintem tudnád ezt magadtól is kezelni. Figyelj, ez lesz már a 4. válaszom ide, de annak ellenére, hogy nekem sincs sok önbizalmam és én is sokszor túl gondolok mindent, ide már kevésnek érzem magam. Próbálkozz meg a pszichológussal hátha nem pont ugyanazt mondja el, amit én most leírtam. Pszichiátert nem ajánlom, ha csak nem akarod magad tönkre tenni.
2020. dec. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Nem vagyok orvos, de ezek valószínűleg kényszergondolatok, mivel azt mondtad, hogy pánikot keltenek benned, és folyamatos megerősítés kell. A szexuális orientáció nagyon gyakori kényszergondolat. Ha gondolod, akkor ezt olvasd el:)

[link]

2020. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!