Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha félek a...

Mit csináljak ha félek a haláltól?

Figyelt kérdés
Eléggé gondolkozom az öngyilkosságon, igazából vannak céljaim és terveim a jövőre nézve amit mindennél jobban megszeretnék valósítani de kezdek rá jönni hogy ez nem sikerülhet. Egy senki vagyok. Születésemtől fogva csak szenvedek. És sajnos az öngyilkosságon kívül nem maradt más választásom. Az a baj hogy hatalmas bennem az élet ösztön és valószínűleg ezért sem merem meg tenni. Mit tudnék ez ellen tenni?

2021. máj. 28. 09:04
1 2
 1/15 anonim válasza:
69%

Kérj segítséget hiszen láthatóan nem akarsz meghalni. Olyanokat írsz ami az élni akarást mutatja.


Az meg, hogy nem sikerülnek dolgok az élet velejárója. Nagyon sokan vagyunk ezzel így hidd el. Nem vagy egyedül.


Nagyon a magányos és depressziós, sikertelen ember. De minden ember életében vannak sikerek, csak ezeket fel kell ismerni.


Én nekem is hiába mondogatta a pszichiáter, hogy milyen f*sza csávó vagyok, mindig csak irigykedek másokra, hogy nekik több van, ők jobbak, ők szebbek.


Viszont ( mivel jobb stratégiám nem mindig van ) ezért azt szoktam mondogatni magamnak, hogy ezek ( akikre irigykedek ) másokra ugyanígy irigykednek. Mindig lesz jobb, ügyesebb, szebb, gazdagabb.


Szóval érdemes kicsit lazábbra venni és hagyni, hogy 'elessünk'. Úgy is fel fogunk állni, az állati ösztöneink miatt. Ha meg már nem tudunk felállni, akkor azt is el kell fogadni.

2021. máj. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem, ha vannak céljaid, akkor mi a gond?

Öngyilkosok azok szoktak lenni, akik már mindenről lemondtak, akiknek már nincs tovább az életben, semmi nem érdekli őket, semmi sem inspirálja, minden nap egy újabb nyűg és fájdalom, már nem viselik tovább a magányt, stb.

De ha van célod, van miért küzdened, akkor annak elméletileg erőt kéne adnia a mindennapokhoz.

2021. máj. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

2-es: ez a legrosszabb kérdés egy depresszióshoz hogy 'mi a gond'


Ezt nem lehet szavakkal elmondani, vagy ha el is lehet, nem fogja a másik ember érteni.


Szóval támogatni kell, bátorítani és elmondani hogy NINCS EGYEDÜL. Rengeteg ember küzd ezzel, csak a legtöbb fél bevallani.


Aki be meri az már egy lépéssel előrébb van, mert legalább mer róla beszélni.

2021. máj. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkiben van még ha tagadja is! Miért? Mert az Életadónk az örökkévalóságot is az emberi értelem elé tárta! Ez azt jelenti, hogy úgy alkotott meg, hogy örökké élhessünk. Ez Ádám miatt nem valósult meg, de most Jézus váltságáldozata alapján sok millió ember javára fordíthatja. Én is és te is ha értékeljük ezt a gondoskodást, megtapasztalhatjuk milyen a vég nélküli élet?

Jelenések könyve 21:4."És letöröl szemükről minden könnyet és nem lesz többé halál sem kesergés sem kiálítás sem fájdalom nem lesz többé..

2021. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Senior Séf ***** válasza:
31%
Nyugi. Kamaszkorban mindenki átesik ilyen szakaszon.
2021. máj. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi is most a kérdésed? Eléggé zagyva, és ellentmondásos a beszéded.
2021. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Aki nincs ebben a helyzetben az nem is értheti meg. Szavakban ezt elég nehéz elmagyarázni.
2021. jún. 1. 21:58
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hatodik vagyok. Nagyon is benne vagyok a helyzetben. Ovis korom óta depressziós vagyok. És olyan családom van, hogy gyerek korom óta akarok öngyilkos lenni. Rengeteg lelki vihart átéltem. Volt olyan is, hogy most lemegyek a kertbe és hasba szurkálom magam. Nem tudom megmondani, mi tartott vissza. Igazából szerintem semmi. Kaptunk egy olyan életet, amiből nincs kiút, csak a szenvedés. Két lehetőséged van. Vagy élsz, márpedig élni fogsz, mert az öngyilkosságot igencsak nehéz elkövetni. A másik lehetőség hogy tényleg megölöd magad. Amit nem hiszem, hogy meg fogod tenni. Én sem tettem meg. Úgyhogy csak egyetlen út van igazából. Élni és szenvedni. Ha tetszik, ha nem, ez van. Ezt kell elfogadni, és felfogni. Lehet persze hisztizni, meg vergődni, hogy mennyire nem vagyunk elégedettek az életünkkel de ezek csak felesleges ördögi körök. Arról is vitatkozhatnánk, hogy melyikünknek van keservesebb élete, de arra nincs energiám. A legjobb tanács, amit én magam is megfogadtam, a figyelem elterelés. A depresszió nagyon alattomos dolog. Úgy nyeli el az embert, mint egy mocsár. Végre felfoghatna mindenki, aki itt nyávog, hogy milyen rossz neki, azt hogy vagy éltek, vagy meghaltok. El kell dönteni. Persze felőlem gondolkozhatsz rajta hónapokig, de az öngyilkosság gondolatával csupán az önérzetedet balzsamozod. Hisz az öngyilkosság az egyetlen egy dolog, amit te tudsz irányítani, hogy mikor és hogyan. És pont ezért vonzó, minden lesújtott ember számára.
2021. jún. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Születésemtől fogva csak szenvedek. Ja, és ki az aki nem?? Azt hiszi hogy csak ő szenved, milyen szánalmas vagy már jajj... :D
2021. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9es válaszolóbén nem gondolom az egyáltalán hogy csak én szenvedek és hogy csak nekem vannak problémáim!
2021. jún. 3. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!