Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok élni, de félek a haláltól?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, a szüleimmel lakom. Legmagasabb végzettségem érettségi, sosem volt még munkaviszonyom. A napjaimat itthon, jórészt a szobámban töltöm, nincs társasági életem, barátnőm se volt soha, szűz vagyok, bár ez utóbbiak engem személy szerint annyira nem zavarnak, mivel sosem szerettem emberek között lenni, intimitásra, szexre, párkapcsolatra, saját családra se vágytam soha.

Maga a felnőttek élete sem vonz, nem motivál a pénz, a karrier, a státusz és az élvezetek se. Nincsenek hobbijaim, mert semmiben sem lelek örömet, egyedül aludni szeretek, mert akkor nem vagyok tudatomnál. Legszívesebben az egész hátralévő életemet átaludnám, mivel nyűgként élem meg a létezésem minden egyes formáját, még a szüleimmel való érintkezéseket is. Idegennek, kívülállónak érzem magam az emberek között, mintha én egy náluk alsóbbrendű fajhoz tartoznék.

Nem vagyok jó igazából semmiben, lusta, gyenge fizikumú, ügyetlen, csúnya, ráadásul szűkszavú, félénk és visszahúzódó is vagyok, de okosnak sem tartom magam, lassú a felfogásom, nehezen értek meg dolgokat és könnyen felejtek. A jelenemet tehetetlennek, a jövőmet pedig kilátástalannak érzem. Arra, hogy nem tanulok és nem dolgozom, a lustaságon kívül semmilyen mentségem nincs, ezért pedig nagyon szégyellem magam. Már ha csak arra gondolok, hogy beiratkozom egy tanfolyamra vagy megpályázok egy állást, szorongás fog el, hogy akkor rendszeresen emberek közé kellene járnom és mások elvárásai szerint teljesítenem és ha valamit elrontok, akkor megszidnak vagy kiabálnak velem.

Tudom, hogy egy élősködő vagyok és hogy semmilyen hasznot nem termelek a társadalomnak. Életképtelennek tartom magam, ha a szüleim nem tartanának el, hajléktalan lennék. Sokszor gondoltam már arra, hogy végzek magammal, de sajnos túl gyáva vagyok hozzá. Bár amíg a szüleim élnek, semmiképpen sem akarnék nekik fájdalmat okozni a halálommal. Azt hiszem, sajnos sosem lesz bátorságom megtenni és a szüleim támogatása nélkül csak szenvedés és nélkülözés vár majd rám, amitől szintén rettegek, de úgy érzem, még mindig hamarabb tudnám rávenni magam az öngyilkosságra, mint a tanulásra vagy a munkára.


2021. febr. 19. 08:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Ki volt életed során az a személy, akire felnéztél valamiért?
2021. febr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem volt ilyen személy.
2021. febr. 19. 08:13
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichológushoz
2021. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
78%

Szia!

Miért mondod,hogy semmiben nem leled örömödet?

Tényleg kipróbáltál mindent? Ha erre egy nem a válasz,akkor ideje lenne elkezdeni olyan dolgokat kipróbálni ami egy picit is érdekel.


Szerintem sokan félnek attól,hogy megszidják őket,de ezt is lekell győzni.

Mondogasd magadban azt,hogy:Sikerülni fog,és megcsinálom!

Pl: megpályázol egy állást.

Nem sikerül? Akkor egy másikat pályázol meg.

Addig csináld,míg nem sikerül. Ez is egy probléma amit megkell oldani,de ha nem oldod meg,akkor egy helyben fog állni az életed. Motiváld magad!


A fizikumodon is tudnál változtatni. Képzeld,a lustaságot is lelehet győzni. Akarnod kell! Nem várhatod el mástól,hogy megváltoztassa az életed,ha te nem teszel érte.

2021. febr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
44%

Adok egy jó ötletet.


Gondolj bele hogy egyszer egy szigeten vagy, napozol 35 fokba a napágyba és iszol valami hideg folyadékot, becsukod a szemed és rájössz hogy ez rohadt jó.


Legyen ez az első cél, ezérz tegyél elsőnek, ezért kelj fel minden nap a munkába menet, hogy hamarosan eltudsz menni arra a szigetre. Járd be a világot, nézz meg helyeket.

2021. febr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
49%

Találd ki, hogy mi okoz örömet, és azt fejleszd tökélyre. Építs madáretetőket, vagy írj film kritikákat, tök mindegy, csak kezdj el csinálni valamit.

A halál miatt nem kell aggódni, 120 éven belül az összes ma élő ember halott lesz, beleértve a ma született csecsemőket is. Mondjuk van 20-30 éved még, az semmi, kb egy pillanat. De az is lehet, hogy holnap elüt egy busz. Vagy pár év múlva letarol minket egy aszteroida.

2021. febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
54%

"120 éven belül az összes ma élő ember halott lesz, beleértve a ma született csecsemőket is"


Micsoda motiváló szöveg! :D Ettől most biztos negjött az életkedve! :D

2021. febr. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még olvasni is rossz volt, az én maradék életkedvem is elment...
2021. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

8

pedig nem kevés ilyen ember van.



**nos keress egy pszichológust, aztán 1-2-3 év alatt csak átbeszélitek a dolgokat, de azért sztem az erős szorongás elég mérvadó.

2021. febr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
76%
Menj el legalább közmunkára. Legalább meg szokod hogy mész valahova. Aztán majd tovább lépsz.
2021. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!