Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az OCD?

Lehetséges az OCD?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szólna, akik nagyjából értenek hozzá.


Folyamatosan furcsa dolgokat csinálok, és kezd nagyon túlzásba esni az egész, viszont nem tudom őket abbahagyni és néha hihetetlen nagy stresszel járnak.


Pl: Ha eszembe jut, hogy már egy fél órája nem voltam mosdóban, addig stresszelem magam ezen, amíg tényleg mennem kell már. Ez nagyon kellemetlen mondjuk egy mozi közben, vagy ha éppen aludni próbálnek. Egyszerűen muszajnak érzem, hogy el menjek mosdóba.

Ezen kívül ha ragacsos lesz a kezem, nem bírok úgy csinálni SEMMIT. Muszáj megmosnom, mert annyira idegesít, hogy vörösre dorzsolom a kezem. Rendszeresen ellenőriznem kell, hogy biztosan állítottam e be ébresztőt, mindig random elkezdek számolni dolgokat, csempéket, virágokat, csíkokat stb stb...


Régen ez még csak durvább volt. Nem tudtam másfelé vissza menni valahova, csak amerre jöttem, mert ha másfelé mentem vissza, akkor egész nap bűntudatom volt miatta.


Tudom nagyon jól hogy beteges és kényszeres felesleges tevékenységek ezek, de egyszerűen nem tudom abbahagyni.


Ez csak ah én dilim, én vagyok a hülye, vagy szerintetek is lehet közé az OCD-hez?


(amíg ezt írtam újra eszembe jutott h mosdóba kell mennem, és most ezen stresszelem magam :)))



2021. máj. 29. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Najó, ez a mosdós ez valóban elég fura. :D Amúgy nem tudom, nekem is vannak hasonló hülye dolgaim, szerintem tudnánk egymásnak mesélni és röhögnénk rajta, hogy "Ja igeeen, tényleg, az is milyen idegesítő". :D Én amúgy csak röhögni szoktam ezen, elpoénkodok vele, hogy OCD-m van, de sosem gondoltam bele komolyabban. Amíg nem nehezíti meg az életemet, addig szerintem vicces. (Itt most nem az OCD-s emberekre gondolok, hanem a saját hülyeségeimre, még mielőtt bárki félreértené.)
2021. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha "hihetetlen stresszel jár", akkor OCD, de mindenképpen keress fel orvost ezzel.
2021. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Köze lehet az OCD-hez, így épül fel igazából. Neked kell erezned mennyire tudod kezelni, ha nem megy és tényleg nagyon stresszel fordulj orvoshoz
2021. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!