Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavar...

Borderline személyiségzavar esetén van remény javulásra megfelelő terápia mellett?

Figyelt kérdés
2021. máj. 30. 17:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Igen
2021. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mérséklődik a dühkitörés és szorongás gyógyszerek nélkül is?
2021. máj. 30. 17:23
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj hogy nem nagyon. Sajnos pszichiátriai kezelést igényel, amibe beletartozik a gyógyszeres terápia is. De teljesen szinten és rendben tartható, ha a beteg normálisan szedi a gyógyszereit, és eljár terápiára.
2021. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szomorú vagyok. 1 éves a kapcsolatom és kiderült, hogy miért olyan a párom, amilyen. Hónapokig kutattam a kitörések, stb okát. Végül szakember felismerte.

Óriási bajok voltak néha. És egyáltalán nem értettem :(

Szeretem ezt az embert. Csak azt nem tudom, hogy élhetünk-e közel normális életet...

2021. máj. 30. 17:31
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlen kell gyógyszer, sőt, a bordert pszichoterápiával kell és lehet kezelni, a gyógyszer akkor kellhet, ha kell egy kis megsegítés pl. szorongás oldására vagy szélsőséges hangulatingadozásra, vagy ha van másik probléma is mellette pl. depresszió

én sem szedek, pedig voltam annyira rosszul, hogy öngyilkossági kísérletem is volt

lehet sokkal jobban egy borderes, lehet ezzel együtt élni, de nehéz, az tény

2021. máj. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy kapunk segítséget.
2021. máj. 30. 18:14
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha mellette vagy az is sokat segít, mert az elhagyás vagy az attól való félelem az egyik legnagyobb trigger, van aki attól zuhan meg nagyon és akkor jön a depresszió stb.
2021. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az igen válasz miért van lepomtozva? 🤣 Kérdésre felelt. 🤣🤣
2021. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Azért az elhagyást ők valósággal kierőszakolják, ezt tudni kell. Addig bántanak, mindig erősebb módokon, amíg sikítva menekülsz tőlük. És akkor te vagy a gonosz, mert nem álltad ki az egyre keményebb, egyre durvább "próbatételeket", és "elhagytad". Sohasem hagynak fel a bepróbálkozással, az egészen mély aljasságig is hajlandóak elmenni. Nem lesz "vége". Ez is hozzátartozik a bordeline-ok természetrajzához.
2021. jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

általánosíts csak utolsó, ez mindig segít.. ismersz 3 borderest, és ebből vonsz le mindenkire érvényes következtetéseket, akik meg tanulták ezt, és dolgoztak már együtt több száz borderessel, nem győzik hangsúlyozni, hogy mennyire más két eset is

nagyjából 2-3 dolog az, ami mindegyik borderesnél jelen van, és amit te írtál, az pont nem az

azért rossz, hogy ilyeneket írsz, mert téves kép fog így kialakulni azok fejében, akik személyesen nem ismernek szv-os embereket

a nárcisztikusokat is állandóan egy kalap alá veszik és ékezik őket, holott sokkal árnyaltabb ennél a kép

2021. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!