Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiség zavarba...

Borderline személyiség zavarban szenved a volt barátnőm?

Figyelt kérdés
Egy hete szakitottam a barátnőmel, vagyis ő én velem. 7 hónapig voltunk együtt, az első 2-3 hónapban nem volt semmi gond, minden tökéletes volt. Utána kezdődtek a kisebb-nagyobb veszekedések általában ő kezdte volt hogy ki jelentette vége, szakitottunk. De másnap szinte mindig jelentkezett, hogy ne haragudjak rá, nem tudja mi volt vele előző nap, nagyon szeret, nem tud nélkülem élni. Utána persze mindig megbeszéltük és kibékültünk mert én is szerettem őt. De még, most egy hete is délelőtt voltam nála akkor is minden rendben volt, amikor elbúcsúztunk akkor is mondta nagyon szeret, én vagyok a mindene. Ezután délután amikor ismét találkoztunk, ki jelentette, hogy szakitani akar, elvesztette az érzéseit irántam, nem szeret már. Másnapra rá pedig megtudtam hogy össze jött egy másik sráccal akit alig pár napja ismert. Ezért is álltam érthetetlenül hogy lehet, ilyen gyorsan ki szeretni valakiből és egy olyanba bele szeretni akit alig ismer. Neten olvasgattam egy kicsit hogyan lehetséges e ez. Ott találkoztam a borderline személyiség zavar betegségel és ez szerintem megmagyarázná a barátnőm viselkedését. Esetleg ha valakinek volt már ilyen barátnője vagy ismerőse megoszthatná a tapasztalatait vagy csak véleményére lennék kiváncsi hogy tényleg ez lehet e a hátérben.

2021. máj. 1. 04:50
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Border=határ . Tehát folyamatosan át lépnek egy érzelmi határt,és feszegetik .

Egyik pillanatban,minden másikban érzéketlenek,minden téren ismerek ilyen jellemet a családja poklon ment át volt ott minden mentő,rendőr,távolságtartás,kitagadás.

Mostanra már rendeben,van de ehez kelet,20-év .

2021. máj. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1-es, tévesen magyarázod a személyiségzavar elnevezésének eredetét.
2021. máj. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Diagnózist csak szakember (pszichológus) állíthat fel, ettől függetlenül bizonyos vonásokból, viselkedésmintákból levonhatunk olyan következtetést, hogy valaki TALÁN borderline. Nem kizárt, hogy az exed az, annyi valószínű, hogy kötődési problémái vannak. Egy borderline személyiségzavaros emberrel szoros kapcsolatban lenni általában eléggé megterhelő. Jellemző rájuk a fekete-fehér gondolkodás, érzelmi szélsőségek ("hullámvasút"), a rajongás és a leértékelés váltakozása, a kiszámíthatatlanság, drámai jelenetek. Egy hisztrionikus is mutathat a borderline-nal rokon tüneteket. Érdemes szem előtt tartani, hogy a borderline problémával küzdő ember maga is szenved.

Ajánlom, hogy olvass a témáról, rengeteg cikket találsz a neten. Több olyan könyv is megjelent, ami kifejezetten borderline emberek hozzátartozóinak, partnereinek, exeinek szól.


Paul T. Mason MS, Randi Kreger: Ne lépkedjünk tojásokon!

Szerezzük vissza az életünket, ha egy szerettünk borderline személyiségzavarban szenved


Manuela Rösel: Ha fáj szeretni - Hogyan kommunikáljunk borderline személyekkel?

Ennek az utóbbinak létezik egy folytatása is 'Ha még mindig fáj szeretni - A partner szerepe a borderline kapcsolatban' címmel.


Ha pedig azt veszed észre, hogy már nem az első borderline-gyanús partnert fogtad ki, akkor fordulj pszichológushoz, mert valószínűleg neked is van egy probémád, ami miatt ilyen emberekhez vonzódsz.

2021. máj. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy a következőket nem szabad elfelejteni, ha borderline emberrel vagy kapcsolatban:

- nem tudod őt meggyógyítani, csak a terápia segíthet rajta, feltéve, hogy hajlandó segítséget kérni, és kitartóan küzdeni

- nem miattad ilyen, akkor sem, ha rossz állapotában esetleg téged hibáztat,

- nem tudod szabályozni az érzelmi állapotait, azok tőled függetlenek, vagyis nem működik az a stratégia "ha figyelmesebb/határozottabb/rugalmasabb leszek, akkor nem lesz köztünk semmi baj".

2021. máj. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!