Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek a daganatos...

Nagyon félek a daganatos megbetegedésektől. Vannak hasonlóan ezzel mások is?

Figyelt kérdés
Még márciusban találtak egy csomót a mellemben,amit félrediagnosztizált egy radiológus,mivel csak egy mirigyduzzanat volt,ezt az az orvos is megerősítette. (És még másik 4) Viszont azóta teljesen felborult minden. Minden fájdalmat a rákkal azonosítok,és egyértelmű lett számomra,hogy így fogok meghalni. 19 éves vagyok,és a napjaim,kb. ilyen szorongással telnek. Júniusban lesz a kontroll és rettegek. Voltam pszichológusnál,pszichiáternél is,de gyógyszeres kezeléssel akart letudni.Kedélyjavító,és nyugtató. Több ok miatt nem kezdtem el a gyógyszeres kezelést,és egy neurológus is óvva intett tőle,mondván nem oldja meg a problémát,csak a szőnyeg alá sepri és egész életemben szedhetném. Szóval van valaki,aki hasonló,vagy esetleg mesélt ugyan ilyen dolgot? Ha igen,nagyon sokat segítene,ha megosztaná a történetét. Minden tanácsot szívesen fogadok. Köszönöm!

#paranoia #mentális egészség #daganatosbetegseg
2021. máj. 30. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
2021. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz menj, csak pszichiáter írhat fel gyógyszert,ami ezen nem segít. A pszichológus beszélget veled, hosszabb terápiával tudna segíteni.
2021. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2: Voltam,semmit nem segített. Küldött rögtön pszichiáterhez.
2021. jún. 1. 16:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki fél a ráktól, nem vagy egyedül, ez a második vezető halálok, és minden évben több. Unokatestvérem 12 éves volt, mikor végbélrákban meghalt. Most 52 lenne, mint én, én sokkal nyamvadtabb voltam nála.Sose tudhatod mit hoz a holnap, egy ismerősömet, hajnalban munkába menet a zebrán gázolta halálra a kocsi. A lényeg fiatal vagy, kicsi az esélye, főleg ha nem dohányzol, nem iszól, nem eszel ételeket amik tele vannak adalékanyagokkal, egyszerű ételek, gyümölcsök mozgás, és elmondhatod mindent megtettél, többet nem tehetsz. Ha mindent megteszel nincs okod aggódni, maga a félelem ami nem használ. Én is félek, a haláltól ahogy mindenki, de az a tapasztalatom, ha te azt gondolod rákba halsz meg tuti más lesz a halálod oka, általában az jön be amire nem gondolsz.
2021. jún. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és remélhetőleg 60-70 év múlva.
2021. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4-5 Köszönöm,hogy megosztottad a tapasztalatod,nagyon sajnálom,hogy te "testközelből" tapasztalhattad meg,hogy milyen így elveszíteni valakit. :( Próbálok mindent megtenni,Köszönöm még egyszer!
2021. jún. 2. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha családban gyakori a rákos megbetegedés? Van okod ettől félned?
2021. jún. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: Nem igazán, az egyik dédnagyim halt meg rákban,de ő alkoholista volt,és láncdohányos. De sajnos indok nélkül is mérhetetlen a szorongásom.
2021. jún. 3. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!