Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne rettegjek?

Mit tegyek, hogy ne rettegjek?

Figyelt kérdés
Huszonéves nő vagyok és valószínűleg néhány éve hipochonder. Képzeltem már szívbetegséget, azzal voltam is részletes kardiológiai kivizsgáláson, kiderült, hogy semmi bajom. Jöttek már ki hozzám mentők, mert azt hittem, szívinfarktusom van. Ha a bőrömön bármit találok, ami addig nem volt ott, vagy talán ott volt, csak nem vettem észre, rettegek, hogy bőrrákom van. A terhességem alatt állanóan attól rettegtem, hogy elvetélek, az orvosom progeszteront is írt fel nekem, pedig valószínűleg semmi gond nem volt. a fiamon is többféle betegséget "diagnosztizáltam" már, persze nem volt egyik esetben sem baja. Jelenleg pár napja az összes eddiginél nagyobb félelmem van(magammal kapcsolatban), egy bizonyos ráktípustól rettegek. Egy mások szerint apró, jelentéktelen tünettel indult az egész. Utánaolvastam a betegségnek, és szinte az összes tünetet tapasztalom magamon. Mindenki azt mondja, hogy lehetetlen, hogy ilyen betegségem legyen. De én úgy érzem, ezúttal tévednek. Szinte biztos vagyok benne, hogy ki fog derülni, hogy tényleg beteg vagyok. Természetesen megyek orvoshoz is, amint tudok, de addig csak rettegek. Főleg, amikor nincs kivel beszélgetnem, egyedül vagyok, van időm gondolkozni. Mégis mit tegyek, hogy ne érezzem ezt? Nagyon félek, hogy meg fogok halni. Hiszen attól, hogy sok betegséget csak beképzeltem, ez még lehet valós. És mi van, ha az orvosom sem veszi elég komolyan majd a tüneteimet? Nem akarok ennyire félni, de most tényleg azt gondolom, hogy nem csak képzelem, hiszen majdnem minden tünet stimmel...

2021. máj. 30. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán nincs az életedben olyan elfoglaltság, tevékenység, ami örömet és sikerélményt okoz és ez a feszültség nyilvánul meg a hipochondriában.
2021. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Melyik ráktípustól rettegsz? Mik a tüneteid?

Jó pár éve nekem is volt ilyen periódusom, mikor diagnosztizáltam magamon és a gyerekemen is mindenféle betegséget. Persze semmi alapja nem volt szerencsére. Aztán megbeszéltem magammal, hogy ennek semmi értelme. Elhatároztam, hogy nem vagyok és nem is leszek beteg. Sikerült is túllépnem ezeken nagyon hamar.

2021. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2021. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2021. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! Szinte pont ilyen problémával küzdök. Világ életemben hipohonder voltam,és most márciusban félrediagnosztizáltak,miszerint ismeretlen eredetű daganat van a mellemben. Gondolhatod,már a temetésen gondolkoztam.. Aztán kiderült,hogy egy mirigyduzzanat az egész. Azóta sem tudom kiheverni,és mindenre azt hiszem,hogy rák,a fájdalmat azzal azonosítom. Nekem viszont nagyon sokat segített egy szakember,és rávilágított arra is,hogy a rák egyáltalán nem egyenlő a halállal. Sok olyan "csodát" tapasztalt már,amikor "gyógyíthatatlan" betegségből gyógyultak meg betegei. Mindenesetre,nagyon nagyon megértelek,és ha segíteni nem is tudtam,remélem valamennyire enyhít a tudat,hogy nem vagy egyedül.
2021. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon hálás vagyok a válaszokért. Gyulladásos mellrákról van szó. Szoptatok is, és a családom szerint mindössze a szoptatással járó változások ezek, de olvastam, hogy a gyulladásos mellrák éppen ilyenkor alakulhat ki nagy eséllyel.

Egyébként valóban nincs egy ideje semmi, amit saját kedvtelésből csinálnék, nem is dolgozom, nem is nagyon járok sehová, csak a közeli rokonokhoz. Az anyaság teljesen leköt, de az sem jó, ha folyton a fiamat figyelem, hogy éppen van-e valami baja. Persze igyekszem nem túlzottam kivetíteni rá ezt.

Talán megpróbálok valamit bevezetni, amit magamért csinálok és szeretek, hátha az valóban segít. Egyébként szívesen beszélgetnénk olyanokkal, akiknek hasonló problémájuk van, ha volna kedvetek.

2021. máj. 31. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!