Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen lehetőségeim vannak?

Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Egy éve már hogy néha lecsúszom egy furcsa állapotba és egyre rosszabb. Először csak idegennek éreztem mindent, már kilépni sem tudok az utcára anélkül, hogy ne tűnne minden furcsának. Egy sima fa is furcsa, hogy ott van, létezik, csinál dolgokat. Emberek szintén, már emberszámba sem veszem őket, mert nem tűnnek annak. Nem tudom felfogni, hogy ők is vannak, léteznek, hogy ti válaszadók is érző lények vagytok. Ebből valamennyire kijöttem, egy hónapja teljesen eltűnt ez az érzés, de ma megkaptam a felvételi eredményeimet. Szép eredményeim lettek, de nem elég a kinézett helyre. Nem érzem stresszesnek magamat miatta, teljesen eltompultam, de azt érzem, hogy megint csúszok lefelé. Van egy olyan érzésem, hogy ez most rosszabb lesz, mint az eddigiek. Nincs lehetőségem elmenni orvoshoz, nem engednek sehova, pedig már felnőtt vagyok. Milyen lehetőségeim vannak? Még nem ballagtam el, nem tudom hogy az iskola pszichológusa válaszolna-e. Ezzel házilag tudok valamit kezdeni?

2021. jún. 1. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs lehetőségem elmenni orvoshoz, nem engednek sehova, pedig már felnőtt vagyok"

kik? szülők? felnőtt embert nem tarthatnak vissza attól hogy orvoshoz menjen, sőt gyereket se, az bántalmazás lenne.


"Ezzel házilag tudok valamit kezdeni?"

kizárt dolognak tartom hogy ezzel egyedül bármit tudsz kezdeni. iskolapaszichológussal vedd fel a kapcsolatot, ő majd elküld szakemberhez.

2021. jún. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Anyám hisztérikus és buta. Hidd el, magyarázhatod neki akárhogy nem fogja megérteni, hogy mi is a gond. Azt mondja hogy majd elmúlik, felnagyítod a problémákat. A másik hogy rettenetesen fél a vírustól, nem szállhatok buszra, mert akkora balhét csap, hogy az ország másik felében is hallani fogják. Szeptembertől lenne valamennyi esélyem meglátogatni egy szakembert, de lehet nem leszek olyan állapotban már, hogy magamtól elmenjek.
2021. jún. 1. 11:42
 3/17 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy elmegyek sétálni, voltam is, de muszáj volt megfordulnom, mert már zsibbadtam is és a magasságokat is furcsán érzékeltem.
2021. jún. 1. 11:43
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"mert akkora balhét csap, hogy az ország másik felében is hallani fogják"

őszintén: ez kit érdekel? mit tud tenni veled? megver? beáll az ajtóba? akkor rendőrt hívsz. most menj el, amíg nem késő

2021. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy deperszonalizáció/derealizáció. A disszociatív zavarok közé tartoznak, érdemes segítséget kérni pszichológustól.
2021. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez a zavar okozhat hallucinálást?
2021. jún. 1. 12:10
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hallucinációt pszichotikus zavarok okoznak, de nem tudom, ezt egy szakember tudja pontos megmondani, miután megvizsgál.
2021. jún. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom neked mennyire komoly, de amit az elején írsz, hasonló van nekem is. A lefelé csúszás, amit most érzel, az azt jelenti, hogy megint jön ez az érzés, hogy minden idegen? Azt tudod, hogy pontosan mi idegen az adott dologban?
2021. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Szétnézek és idegennek érzem vagy magamat érzem nem a világba valónak. Nem tudom. Az emberekkel is így vagyok, nem érzem a kapcsolatot velük. Mintha már meghaltam volna és csak álmodnék.
2021. jún. 1. 15:13
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem mész el egy pszichológushoz?
2021. jún. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!