Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen lehetőségeim vannak?

Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Egy éve már hogy néha lecsúszom egy furcsa állapotba és egyre rosszabb. Először csak idegennek éreztem mindent, már kilépni sem tudok az utcára anélkül, hogy ne tűnne minden furcsának. Egy sima fa is furcsa, hogy ott van, létezik, csinál dolgokat. Emberek szintén, már emberszámba sem veszem őket, mert nem tűnnek annak. Nem tudom felfogni, hogy ők is vannak, léteznek, hogy ti válaszadók is érző lények vagytok. Ebből valamennyire kijöttem, egy hónapja teljesen eltűnt ez az érzés, de ma megkaptam a felvételi eredményeimet. Szép eredményeim lettek, de nem elég a kinézett helyre. Nem érzem stresszesnek magamat miatta, teljesen eltompultam, de azt érzem, hogy megint csúszok lefelé. Van egy olyan érzésem, hogy ez most rosszabb lesz, mint az eddigiek. Nincs lehetőségem elmenni orvoshoz, nem engednek sehova, pedig már felnőtt vagyok. Milyen lehetőségeim vannak? Még nem ballagtam el, nem tudom hogy az iskola pszichológusa válaszolna-e. Ezzel házilag tudok valamit kezdeni?

2021. jún. 1. 11:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Buszra kéne szálljak, anyám meg hisztizne és faggatna. Nem szeretek kimenni, érettségi óta ma voltam kint először. Meg szégyellem is. Nem először gondolok rá, hogy kéne beszélgetni valakivel, de mindig megállok valahol, mert minek? Majd elmúlik, nem olyan nagy dolog ez. Aztán szenvedek és kezdődik elölről.
2021. jún. 1. 15:55
 12/17 A kérdező kommentje:
Mindig kifogást keresek. A legegyszerűbb válasz, hogy nem akarok a gyógyulásért tenni.
2021. jún. 1. 15:56
 13/17 anonim ***** válasza:

De ha lehetne úgy tenni ellene, hogy pszichológus nélkül, akkor akarnád, nem?


Amúgy én megértem, hogy nem akarod, mert én se akarom. Próbáld meg magadtól, ha gondolod, és ha nem megy, akkor vedd rá magad a szakemberre.


Mennyire vagy elemző személyiség? Mennyire elemzed, mondjuk az emberek viselkedését?

2021. jún. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
hát akkor még nem elég rossz neked. amúgy arra gondolj hogy ha beragadsz az otthonodba akkor soha az életbe nem szabadulsz meg anyádtól. most nem mersz segítséget kérni, később nem mersz majd elköltözni.
2021. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Fogyasztottál életedben kábítószert?
2021. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Még nem.
2021. jún. 1. 22:29
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet ez a covid járvány és az elszigeteltség váltotta ki.

Ne is próbáld ki a kábszert mert ha véletlenül szennyezett anyagot használsz, maradandó mentális problémád lehet belőle.

2021. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!