Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez arachnofobia vagy szimplán...

Ez arachnofobia vagy szimplán túlzott félelem?

Figyelt kérdés
Gondolom senkinek sem kellemes a pók látványa, de én úgy vagyok vele ha már egy fényképen látom, nem bírok oda nézni. Gyerekkoromban volt egy állatvilág képes könyvem és azon az oldalon ahol pók volt sosem nyitottam ki. A keresőbe be sem merem írni. Most vettünk egy ilyen pók spray-t, azt is le kell ragasztanom majd olyan undi kép van rajta. Pánikrohamom nincs tőle, de ha rám mászik egy, akkor napokig próbálom kiverni a fejemből, hogy ne érezzem úgy pókok mászkálnak rajtam. Arra a helyre már nem szívesen megyek vissza ahol láttam, ha tudom, hogy nem lett el fogva, de ilyenkor már a többitől is félek ha netán még lenne ott. Ha a házban valahol látok egyet, akkor be sem megyek abba a helységbe, amíg haza nem jön a párom és el nem fogja. Ha vannak ott személyes cuccaim (táska, kabát ilyesmi) azokat is össze szedem és gyorsan kimegyek. Még sosem csípett meg, szóval nem tudom az okát. A darazsaktól is nagyon tartok, de azok nem váltanak ki belőlem ekkora taszítást vagy hogy mondjam. Mással is van ez így? Vagy ez már egy rossz fóbia?

2021. jún. 3. 03:04
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
A fóbia jelentése eleve túlzott, megalapozatlan félelem, tehát a kérdésed kissé suta. Igen, ez arachnofóbia, hiszen ha a pók képét sem tudod elviselni viszolygás nélkül egy flakonon, ott elég beteges iszonyodásról van szó. De sebaj, legfeljebb majd nem tartasz tarantulát. Ettől még nyugodtan élhetsz teljes életet, nincs benned semmi "rossz".
2021. jún. 3. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, nem is gondoltam, hogy selejtes lennék, csak sokan cukkolnak miatta. Köszi.
2021. jún. 4. 23:17
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Nézz sokat természetfilmeket, meg a csupasz túlélőket, edződni fogsz a bogarakhoz.

Az ilyen fóbiák kezelése amúgy is az apránkénti hozzászoktatás.

Nekem tériszonyom volt, de rengeteget túráztunk nyaktörő helyeken, így elmúlt szép lassan.

2021. jún. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2-es köszi, nem én pontoztalak le. Igen ezt mondták, hogy hozzá kell szokni, most pl kertesházban lakunk de nem nagyon bírom megszokni a jelenlétüket.
2021. jún. 6. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!