Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkezdtem az antidepresszánstó...

Elkezdtem az antidepresszánstól hízni, pedig nem eszem többet: mit tehetnék?

Figyelt kérdés

26/N vagyok.

Két antidepresszánst szedek, reggel és este felet-felet. A reggelit előbb kezdtem el szedni és semmi baj nem volt.

Két hete szedem az estit, és 3 kiló plusz jött fel rám. Nagyon ideges vagyok. Nem eszem többet, sőt, van, hogy még kevesebbet eszem, mint eddig.


Nem akarok hízni, főleg nem egyre többet. Az orvosom azt mondta, hogy egy hónap után van konzultálás a gyógyszerről, csak úgy meg nem hagyhatom abba. Mit tehetnék, vagy ilyenkor lehet egyáltalán valahogy fogyni?

Nem tudtam, hogy pontosan melyik kategóriába írjam, így bocsánat, ha az egészség jobb lett volna.

Általában nem reggelizem, ebédelek egy közepes adagot (csak második fogást, levest sosem), este meg 2 szelet kenyér felvágottal. Napközben pár tejeskávé, tehát egyáltalán nem eszem sokat. Régebben napközben habzsoltam a csokikat, fagyit, rántottát vacsoráztam, stb.

Most meg kevesebbet eszem és hízom. Mit tehetnék?


Mindenütt azt olvasom, hogy az antidepresszáns azért hizlal, mert növeli az étvágyat és ezáltal többet eszünk. De én meg pont, hogy nem eszem többet, így nem értem mitől hízom.


2021. jún. 8. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanannyit mozogsz, mint előtte? Ha fáradtabb vagy a szedése óta, akkor csökkent az aktivitásod.

A másik opció, hogy lelassította az anyagcserédet. Ilyenkor annyit tehetsz, hogy többet mozogsz.

Az is lehet, sőt valószínű, hogy a szedése miatt több vízet köt meg a szervezeted. Tehát nem zsír formájában híztál 3 kg-ot.

Antidepresszáns szedése mellett is lehet fogyni, csak sajnos sokkal több munka, mint nélküle.

Melyiket szeded?

2021. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszodat!

Igazából semmit nem mozgok, de ez előtte is így volt.

Mirzatent szedek. Azóta számos negatív hatás is jelentkezett, és hiába jeleztem az orvosnak azt írta egyelőre nincs mit tenni.

-Folyton intenzíven álmodom, és nem tudom sokszor elválasztani a jelent a valóságtól

-Illetve ma már az ágyból sem bírtam kikelni, és nem a fáradtságtól, hanem nem bírtam megmozdulni.

2021. jún. 8. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezeket mindenképp jelezd majd újra az orvosodnak, nem értem, hogy miért nem reagált rá, ezek kicsit sem gyakori mellékhatások...

Igaz, hogy semmit sem sportolsz, de a válaszodból az jön le, hogy a nap közbeni aktivitásod valamennyire lecsökkent. Ha nem szeretnél hízni, akkor muszáj valamit sportolnod és lehetőleg egészséges étkezned... Már az is jó lenne, ha minden nap elmész legalább 1 órát sétálni.

Sajnos a Mirtazent szedők közül sokan panaszkodnak hízásra... Az viszont érdekes, hogy nekik az étvágyuk nőtt meg nagyon. Így nálad én csak 2 dologra tudok gondolni: vízet tart vissza a szervezeted vagy lelassult az anyagcseréd.

2021. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tovább kell szedned a gyógyszert és van pénzügyi kereted rá, akkor mindenképp javasolnék egy InBody testösszetétel mérést - nekem dietetikus ajánlotta -. Ez 4500 Ft, megismételhetnéd egyszer 3 vagy 4 hét után, és akkor látod, hogy zsír vagy víz okozza a súlytöbbletet.

[link]

2021. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!