Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik nagyon depressziósak...

Akik nagyon depressziósak voltak mielőtt elkezdtek antidepresszánst szedni és hatott, teljesen el tudja mulasztani, még ha az életük nem is változott?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz szakaszban vagyok most, szóval ha valakinek ez őrült hisztinek tűnik, kérem inkább ignoráljon. Lehet, hogy furán fog hangozni, de kiskorom óta vannak mentális problémáim, pl. kényszerbetegség, üresség és magány érzése, szociális fóbia, viszont a konkrét depresszió csak felnőttként kezdődött. Annyira az életem része, hogy ilyen vagyok, hogy nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet egészségesnek lenni... a depressziónak nálam elég egyértemű a kiváltó oka és ha be is szedem a gyógyszert, ha hat is, a körülményeket nem változtatja meg. Nagyon szeretném, ha másképp tudnám latni a világot, viszont mivel egész életemben mentális gondokkal éltem, konkrétan úgy érzem, hogyha másképp tudnám latni a világot s gyógyszer hatására az mar nem en lennék... a pszichiáterem elég szigorú ember, ilyesmit már meg sem mernék neki említeni, pedig tudja, hogy szorongok és nagyon durván túlpörög az agyam...
2020. júl. 12. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megváltozott minden,kiegyensúlyozottabb lettem és sokkal jobb volt minden.Teljesen nem mulasztotta el de sokat segített.És végre most kezdek haladni hogy egészséges normális életet éljek.
2020. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyógyszer hatására nem látod másképp a világot és önmagad maradsz. Abban segít hogy ne legyenek szorongásaid, javul az életminőséged a hozzáállásod. Viszont sok féle gyógyszer létezik és nem mindig az elsőre felírt a jó. Mindenképpen meg kell beszélni az orvossal. Ha nem tudsz őszinte lenni a jelenlegi orvosoddal akkor keresni kell másikat.
2020. júl. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Atmenetileg segithet,de ha az eleted nem valtozik,akkor visszaesel, amikor abbahagyod.
2020. júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen nem mulasztja el, de rengeteget segít.
2020. júl. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az antidepresszáns nem valami mágikus bogyó, ami csettintésre csodássá varázsolja az életedet, csak egyfajta mankó, amire tudsz támaszkodni, és ami segít abban, hogy apránként változtass az életeden. Nem szeretnék kegyetlennek hangzani, de én már évek óta szedek antidepresszánsokat, és tudom, hogy nekem is rengeteg munkát kellett belefektetnem abba, hogy jobban legyek, és a gyógyszer önmagában nem lett volna elég.

Én sem tudtam elképzelni magam anno egészségesen, annyira az életem részévé váltak akkoriban a mentális problémáim, és érdekesmód később nem egy, depresszióval küzdő embertől hallottam ugyanezt.

2020. júl. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!