Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes két külön pszichológus...

Érdemes két külön pszichológushoz járni, ha a problémáim sokrétűek? Vagy mindenképpen egyet keressek, aki az egyikhez ért, a másikhoz kevésbé?

Figyelt kérdés

Az egyik fele: bipoláris zavar, borderline személyiségzavar, depresszió, sszorongás, önbizalomhiány.

A másik: PTSD, ebből kifolyólag szexuális problémák


A másodikra szerintem kifejezetten egy szexuálpszichológust kellene keresnem, viszont félek, hogy ő meg az elsőhöz nem fog annyira érteni.



2021. jún. 12. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Ezek mondjuk nem pszichológust, hanem pszichiátert igényelnek....
2021. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pszichiáterhez is jártam/fogok járni. Már csak azért is, mert a bipoláris zavarhoz elsősorban gyógyszer szükséges. De mellette szeretnék pszichológushoz is járni, egyrészt mert az olcsóbb, másrészt meg más szemléletből vizsgálja meg a dolgokat, és nem csak a tüneteken enyhít, hanem akár sikerülhet legyőzni is a dolgokat, vagy legalábbis hosszabb távon, hatásosabban enyhíteni rajtuk.
2021. jún. 12. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Teljesen felesleges 2 pszichológushoz járni, több helyen el is utasítanak, ha ezt megtudják. A terápia akkor hatékony, ha egy szakemberhez jársz, aki az összes problémádról tud. Neki a teljes egészet kell látnia, nem csak egy részletet...

A szexuálpszichológus egyáltalán nem ért a többi problémádhoz, nem mellesleg ezeket kezelnie is tilos. Ellenben rengeteg klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta foglalkozik PTSD-vel és szexuális problémákkal is. Főleg, ha az egyik következménye a másiknak...

2021. jún. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
7%
Nem szeretem a riherongyokat, de szerintem neked a kupiba kellene elmenned, és a fele gondod megszűnne!
2021. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4: És ezt abból szűrted le, hogy...?
2021. jún. 12. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!