Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy ennyire feledékeny vagyok? Ez valami betegség? 16/L

Figyelt kérdés

Régen nagyon jó memóriám volt, de kb. 1 éve kezdődött, hogy mindent elfelejtek.

Pl. megmosom a fogam, majd 10 perc múlva azon gondolkodok megmostam-e .

Vagy ha mondok valakinek valamit, akkor pár perc múlva nem emlékszem, hogy tényleg mondtam-e vagy csak akartam. Többször is volt olyan, hogy kérdeztem/mondtam valamit barátoknak/szülőknek és mondják hogy most mondom ezt min. harmadjára… de én nem emlékszem, hogy mondtam volna előtte..

Pár napja a suliba írtunk a füzetbe, felakartam irni a dátumot, és valamiért 11. hót kezdtem írni. De ilyen többször is volt, hogy el kellett gondolkodnom hogy milyen hónap van, sőt egyszer azon is, hogy már 2021 van-e vagy még 2020!

Pár hete is is beszélgettem valakivel, hogy mit csinált szilveszterkor. És ilyenkor egyszerűen nem jutott eszembe, hogy én mit, hiába gondolkodtam, így megnéztem a telefonom galériàját hátha onnan eszembe jut.

Arról már nem is beszélve, hogy gyakran felcserélem a szavakat, vagy rossz szót mondok, de a jó szóra gondolok.


De ha látok képet vagy valamit akkor àltalában eszem jut hol ,mikor, miért készült. Meg írtam régen naplót, még 8-9-10 éves koromban és amiket ott írtam azokat is nagyjából fel tudom idézni. Pár hónapja is írtam naplót, nem sokáig, de azokra az eseményekre is tök jól emlékszem ha elolvasom.


Engem ez eléggé zavar, hogy a jó emlékeket is elfelejtem. És nem tudom ez mennyire normális. Anyáékkal is volt ilyen, hogy elfelejtek sok mindent, és azt hiszik direkt játszom a hülyét, nem hiszik el hogy ennyire rossz a memóriám. És már hallottam is hogy kibeszélnek hogy úgy viselkedek mint egy fogyatékos. Azért hallottam mert anyával telefonáltam és nem emlékeztem valamire amit kérdezett, és elfelejtette lerakni a telefont és hallottam amit beszélnek



2021. jún. 12. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már megüti azt a szintet, hogy érdemes kivizsgáltatni. Lehet, hogy csak egy egyszerű vitamin / ásványi anyag hiány az egész. A háziorvoshoz menj először, ő majd beutal a többi helyre.
2021. jún. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
B12 vitamin és magnéziumhiány is tud ilyet okozni. Kezdd el szedni, ha egy-két alatt nem javul, akkor mindenképpen doki, mivel neurológiai probléma is lehet a háttérben.
2021. jún. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
A ködös agy az áteresztő bél szindróma egyik első tünete.
2021. jún. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!