Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichologus/pszichiater...

A pszichologus/pszichiater terapiaknak csupan ez a lenyege?

Figyelt kérdés

Azt vettem eszre, hogy a terapiak nagyjabol abbol szolnak, hogy kiszedjuk azt amit besoportunk a szonyeg ala, megertjuk oket - a lelki gondokat es utana visszasoporjuk a szonyeg ala majd uj gondolatokkal festjuk at oket.


Rosszabb esetben csak az valosul meg, hogy a szonyeg ala amit besepertunk ott is hagyjuk, de atfestjuk a kepet anelkul, hogy megertenenk a lelki gondot.


Vegul a pszichiaterek meg pszichologusok csak annyit tesznek, hogy ebben vegigvezetnek, majd a vegen remelik, hogy az illeto magatol rajon a megoldasra.


Ha meg nem akkor ez van, johet az ujjabb paciens.


Es ennel tovabb azert nem akarnak menni, mert felnek felelosseget vallalni, mert felnek, hogy mi van ha tevedtek.


Voltam mar egy par pszichiaternel es pszichologusnal.


2021. jún. 14. 10:39
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez nagyjabol igy van
Nem ez nem igy van
25 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Nem a pszichológus tehet arról, hogy még mindig ezen a szinten vagy, te nem is akarsz meggyógyulni, semmit se teszel a gyógyulás érdekében. Mehetsz még vagy 50 szakemberhez is, akkor is hatástalan lesz, mert nem fogadod meg a tanácsaikat, nem akarsz javulni.
2021. jún. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Ezzel igen én is egyetértek. Bár szerintem az egész pszichiáter meg pszichológus egy picit "pénzorientált", mert jól fizet.


Nevetséges, hogy egy 30 - 45 percért 15 000 ft ot vagy 20 000 ftot kelljen fizetni.


Számoljuk ki egy napra, hogy mi történik 15 000*4 = 60 000 ft egy napra. Azért ez egy szép kis összeg, pláne úgy, hogy csak 4 embert fogad egy nap a pszichológus, pszichiáter.


Arról nem is beszélve hogy a legtöbb olyan fapofával ül, hogy süt az arcukról az unalom.

2021. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es


Nem irtam en sehol hogy oket okolnam, csak ezt vettem eszre, hogy ez alapjan dolgoznak.


Nem tudom miert kell rogton tamadni valakit akirol semmi l*faszt sem tudsz, aztan adni itt az okoskat.


Megy a lepontozas boven. Gratulalok.

2021. jún. 14. 10:46
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
2-es, muszáj fapofával ott ülniük, amikor komoly dolgokról esik szó. Persze ha mond a páciens egy poént, azon persze mosolyoghatnak, vagy ha érkezéskor elpanaszolja, hogy majdnem elütötte őt egy gyökér autós, azon szörnyülködhetnek. De az a lényeg, hogy a konkrét terápiás beszélgetés közben ne ítélkezzenek, ezt meg ugye csak fapofával lehet megoldani.
2021. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

2: a pszichológus rendelése nem gyártósori munka, ahol tutira jön a "munkadarab" a hét minden napján, fix darabszámban....


Amúgy lehetsz te is pszichológus, ha szerinted ennyire qrvajól keresnek... :)))))

2021. jún. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

#2: a költségeket miért nem állítod mellé....????


Tudod, mennyibe kerül egy pici rendelő bérlése...? Nem beszélve az egyéb járulékos költségekről....


A bruttó bevételt próbálod nettó zsebben lévőnek láttatni!

2021. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%

Semmit nem ér, csak pénzlehúzás.

(tapasztalatok)

2021. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

Na, megjöttek a nullázók... :))


Ostoba társaság!

2021. jún. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
#2, te is tanulhattál volna pszichológiát/pszichoterápiát - a gatyád ráment volna a képzésekre -, és most te kérhetnéd el a nagy pénzeket
2021. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

Van igazság a kérdésben.

Szvsz a pszichológusi beszélgetés sok esetben azért hatástalan, mert az ember többnyire a környezetében maradva, hiába tudja/érti/próbálja, nem tud olyan mértékben változtatni.

A másik meg h ami pénzt elver az ember pszichológusra, abból fenntarthatna pld egy űbercuki kutyát :)

2021. jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!