Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy ne pánikolj...

Mit tehetnék, hogy ne pánikoljak be a diplomaosztómon? Tippek figyelemelterelésre?

Figyelt kérdés
Rettegek a tömegrendezvényeken. Elsősorban attól, hogy rosszul leszek, és ezt mások is látják. Pár hét múlva itt a diplomaosztó, amire muszáj elmennem a nagyszüleim miatt (már nagyon idősek, és szeretnék látni, ahogy átveszem az oklevelet), szóval nem tudom kihagyni, nem akarom megfosztani őket ettől az élménytől. Én viszont rettegek egy esetleges rosszulléttől, ráadásul a talár is biztosan nagyon meleg lesz, ami még egy nehezítő körülmény. Tudtok valamilyen praktikákat, amikkel elterelhetem a figyelmem, ha jön a pánik?

2021. jún. 16. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Hat ha ennyire panikolsz, akkor egy 1mg xanaxot beveszel es ugy erzed magad mint egy kellemes telen a meleg agyikodban.


En is ilyen vagyok pl. muteteknel amin ebren kell lennem.

2021. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Első:

Hát ne 1 mg-t vegyen be, attól be is alszik a kérdező, ha nem szedett még nagyon benzokat.


Kedves kérdező:

De igen, annyiban igaza van, ilyen esetekre egyszer-egyszer megengedhetó 1 szem xanax/frontin. Szerintem egy 0,25-ös is elég lehet.

Szerintem ha elmeséled a háziorvosodnak ezt, és tudja hogy nem szedni akarod vagy függő vagy, fel fog írni neked.

2021. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az 1# és 2# válaszolóval. Ha ilyen esetek viszonylag ritkán fordulnak elő az életedben, akkor nyugodtan vegyél be egy Xanaxot vagy egy Frontint. Annyi kiegészítést azért tennék, hogy jó lenne, ha előtte kipróbálnád valamilyen szorongást okozó helyzetben, hogy beveszel 0,25 mg-ot. Ezek a nyugtatók egyénenként eltérően hatnak, ezért majd a "próba szituációban" látod, hogy milyen hatással van rád, esetleg kell-e emelni rajta.
2021. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos, ilyen esetben én is bedobok egy bogyót. Egyébként szenvedés lenne.
2021. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végső esetben ez lesz, és beveszek egy negyed xanaxot, de nincs esetleg valami olyan tippetek, amivel elkerülhető a gyógyszer? Valami olyan praktika, amivel elterelhetem a figyelmem?
2021. jún. 16. 17:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincsen. Ezt hosszabb távon pszichoterápiával tudnád megoldani.

Légzéstechnika, biztonságos hely imagináció és autogén tréning kiegészítésnek nagyon jók, de ha csak ezeket alkalmazod, akkor nem leszel jobban. Először fejben kellene rendbe tenni a dolgokat. (3#)

2021. jún. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Motiváld magad hogy végigcsináltad az egyetemet,elértél egy célt.Ami egy szociális szorongással dupla annyi munka mint másnak ,hisz az évek alatt rengeteg olyan társasági helyzetben kerültél,ami másnak teljesen természetes,normális,neked viszont plussz erőket,energiákat kellett mozgósítanod.Hogy kibírd,átvészeld.Kicsit röhejes hogy az átvétel nem megy.

Valahol neked is élménynek kéne lennie ennek,vagy legalábbis önbizalom növelő dolognak.Ha kitűzök egy célt az életben,és elérem,az boldogsággal tölt el,hogy teljesítettem a célom,és elégedett vagyok.És olyankor mindig javul kicsit az önbecsülésem is.

Egyúttal lehetőséged van kicsit felülkerekedni a problémádon.Abban a rövid időben,míg átveszed.Hogy aztán utána örülj annak is hogy sikerült,és képes voltál rá,és hogy a családod büszke rád.

Én a hasonló helyzetekben szoktam magam "hergelni" előtte...hogy felnőtt ember vagyok,nehogy már egy egyszerű hétköznapi dologra ne legyek képes,álljak már kicsit a lábamra és csináljam végig a dolgokat,vagy oldjam meg a helyzeteket.

Hidd el hogy nagyon jó érzés lesz,ha a személyiséged utat tör magának,és elnyomja a szorongásod!

2021. jún. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
1mg nem sok! Csak ne igyál előtte piát. 2-3 sörre már nem ajánlatos!
2021. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Lehet hogy neked nem.

Én úgy, hogy szedtem már xanaxot, 1mg-től egy fél óra alatt bealudnék. Nagyon max egy 0,5 mg-t vegyen be szerintem.

2021. jún. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

Hát figyelj! Én haverokkal csak úgy bevettem 1,5 mg-ot és nem is nagyon érettem semmit.

Volt, hogy itthunk vagy 3-4 sört és bevettünk 1-et (de lehet, hogy 1,5 volt) és akkor már volt egy kis amlékezet kiesés és tudom, hogy voltak pillanatok amikor nagyon fáradt lettem. De nem aludtam be tőle!

2021. jún. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!