Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz érzés pszichológusommal...

Rossz érzés pszichológusommal szemben?

Figyelt kérdés
Fél éve járok egy pszichológus pasihoz, de valamiért olyan rossz megérzésem van vele szemben. Hetente egyszer járok hozzá, de teljesen úgy érzem sokszor, mintha csak a pénzért csinálná, meg olyan jófiús külső mögé bújtatja, hogy amúgy ítélkezik, legalábbis pár megnyilvánulása is teljesen ezt támasztja alá. Volt egy ismerősöm aki szintén járt hozzá, de ő sem kedvelte annyira. Nem tudom eldönteni, hogy én vagyok a fráter vagy sem, mert interneten is meg úgy a városomban is rengetegen kedvelik, ajánlják, járnak hozzá.
2021. jún. 16. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a képlet:


a mentális gyógyulás mikéntje relatív! Nem mindenkinek jó ugyanaz, mert mindenkinek más a habitusa, az érdeklődési köre és az elfogadóképessége. Lehet, hogy X-nek, meg Y-nak belefér ő az ő körükbe és lehet, neked nem.


Egyszerűen lehet, csak nem ő a hozzád illő puzzle-darabka, akivel együtt egy csapatot tudnál alkotni egy cél érdekében; a gyógyulásodért.


Gondold ezt át szerintem!

2021. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy van akik kedvelik, nem jelenti azt, hogy mindenkinek ő a megfelelő szakember... A terápia csak akkor lehet hatékony, ha megvan a kölcsönös szimpátia és bizalom. A te esetedben ez nincs meg, ezért jó lenne, ha pszichológust váltanál!

(Nekem úgy tűnik, hogy fél éve feleslegesen költön a pénzedet egy olyan szakemberre, akivel nem tudsz együtt dolgozni.)

2021. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%
Pénzért csinálják. Tisztelt az elenyésző kivételnek.
2021. jún. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott ha folyton ez megy!


DE! Nekem volt egy alkalaom régen, hogy a pszichológus kicsit beszólt. Elég ideges is lettem, majd pont azzal mutatott rá, hogy mi is a gondom.

Én folyton úgy hittem, hogy mindenki csak engem szekál is piszkál.


Annyi a lényeg, hogy beszélek hozzá, majd megszólal, hogy jól megnőtt a haja.

Na erre én totál kiakadtam és elkezdtem idegesen kérdőse vonni, hogy miért is szekál.

Kiment, hozott egy tükröt, mellém állt és ezt mondta.

Fiatalember! Nézzen meg engem. Kicsit nagy már a hajam, már meg is kéne mosni, nem is vagyok megfésülködve, ellenben az Öné frissen mosott, stílusosan fésült és a hajzselé is nagyon jól áll.


Na erre nem tudtam mint mondani. Igaza volt. Pont akkor volt szinte a legjobb a frizurám, de mégis azt hittem, hogy tényleg egy csöves szar kinézetem van.


Ezzel világított rá, hogy milyen kis hülyeségeken ki tudok akadni, és, hogy mindent rögtön elhiszek és támadásnak veszek.


:)


Még annyi, hogy azért nem lettem rögtön jól, de fél év - 1 év terápia és most már minden rendben.

2021. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!