Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is megnyugtató érzés a...

Másnak is megnyugtató érzés a vagdosás?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdtem mert rossz és kilátástalan. Ez nem is vagdosás , hanem ilyen bőr lesurolás bankkártyával vagy valamilyen éles tárgyal, nem vérzik. Utána jobban érzem magam valamennyi időre.

2021. máj. 27. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Gratulálok.
2021. máj. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok embernek, hiszen ez rengeteg mentális problémának a tünete. Ettől függetlenül nem jó dolog.
2021. máj. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Engem inkább megnyugtat egy nagy séta, vagy egy tábla csoki, egy jó film, egy baráti beszélgetés, stb., az önsanyargatás nem kenyerem. Gondolj bele amikor milyen lesz a bőröd, hogy fogod szégyellni amikor meglátszik majd a sok heg, vagy a bőr lesúrolás nyoma.
2021. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2-es írja, az önsebzés nagy valószínűséggel egy érzelmi vagy mentális probléma tünete, amivel jó lenne minél előbb szakemberhez fordulnod.
2021. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szakemberek nem mindig tudnak segíteni, nem lesz jobb attól az életem.
2021. máj. 27. 14:56
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
A vagdosástól sem lesz jobb. Ajánlom helyette a napi edzést, fáraszd ki magad.
2021. máj. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Az edzést én is tudom ajánlani, meg a futást. Nekem bevált, nagyon kitisztítja a fejet. Vagy ha telezabálom magam :)

A hidegzuhanyt is ajánlom.

Én nem így bántom magam ahogy te, inkább ezeket csinálom. Mások se veszik észre

2021. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

(Hogy ez nem jó, és miért nem jó, és mit lehetne tenni, azt már leírták előttem nagyjából, így én kizárólag a kérdésre válaszolnék.)


Számomra talán a 'katarktikus' lenne a legjobb szó. A megnyugtató része az, amikor már ellátom a sebet, például ráteszem a sebtapaszt.

2021. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Próbálkozz a hideg fürdéssel

mondhatni azzal is "bántod" magad de nem okozol maradandó sérülést

Vagy mondjuk tegyél egy hajgumit a kezedre

Hameg esetleg megmaradnak a hegek: bio oil

Lehet, hogy nem mindig tudnak segíteni a szakemberek de egy próbát megér, hátha.

2021. máj. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sorstársként írok.

Nekem felszabadító érzés volt mindig, amikor úgy éreztem, nem bírom el a gondolataimat és az érzéseimet. De ez csak átmeneti megoldás.

Szakemberek védelmében szólok, hogy van, aki tényleg segíteni akar és nem csak lehúzni. Három hónapja járok a mostani pszichológusomhoz (ő a második, akit felkerestem, az első kb csak ült és nézett) és annyira örülök, hogy el mertem menni. Nem szűntek meg az ingerek és valószínűleg nem is fognak sosem, de sokkal könnyebben kezelem őket és jobban vagyok

2021. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!