Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki nagyon mély depresszióban...

Aki nagyon mély depresszióban volt (több évig) hogy jutott ki belőle?

Figyelt kérdés
Kezdem feladni a dolgot

2021. jún. 17. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Elköltöztem 3 bőrönddel az ország másik felére.

Nekem csak ez segített... Ha maradtam volna még akár egy hónapot is akár már nem bírtam volna.

Mostmár teljes életet élek,de az elején nehéz volt nagyon.

De nyitottnak kell lenni a dolgokra. Akármit csinálsz (!) ez a kulcsa.

2021. jún. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Baromság!

A depressziós nem azért depressziós mert rossz helyen vagy rossz emberekkel lakik.


Mi elvittün az egyik barátomat nyaralni. Baromi szép hely volt. Úgy látszott jól érezte magát, majd az intenzívre vitték mert szépvágta az ereit!

Gyógyszert szed, azóta jól van.

Nem fogsz csak úgy kijönni belőle.

Vagy ha igen, akkor az nem depresszió volt.

2021. jún. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Abbahagytam a rinyálást és az önsajnáltot, majd erőt vettem magamon elköltöztem és munkát szereztem. Az elején rohadt nehéz lábra állni, de hinni kell benne, hogy jobb lesz idővel. Egy bántalmazó szülő testi-lelki terrora alól szöktem meg egy szál utazótáskával. Wc pucolást is vállaltam, hogy összeszedjem magam. Ma már házam van, férjem, kislányom, és logisztikusként dolgozom.
2021. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Igen ez mind szép és jó, de ez NEM depresszió.

Ügyes és erős vagy! Gratulálok, de ez olyen mint amikor meghal valaki szeretted. Borzasztó rossz érzés, de a depressziós akkor is ezt érzi ha mindenki szereti és péé a legjobb helyen nyaral!


A depressziós nem tud abban hinni, hogy jó lehet neki!

(Legalábbis nekem nem ment. Csak egy fél éves gyógyszerezés és több óra terápia után.)

2021. jún. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
81%
Több fajta depresszió is lehet, nem mindig a körülményekből következik, de van olyan is, és arra valóban megoldás lehet környezetváltozás. Viszont a megfelelő kapcsolatok nélkül valóban rizikós lehet. És fontos az orvosod is, vele kellene kommunikálnod ezeket, ha olyan, akkor váltani. Segítséget kérni máshonnan is. Ne add fel!
2021. jún. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2# !

1# vagyok.

Nem tudhatod kinek mi okoz enyhülést , kinél mi az okozó.

Nyilván mentális betegségeknél a cuccolás nem opció.

A kérdésre válaszoltam : NEKEM ez kellett. A környezet hiába volt szép, hiányzik is, de az emberek... Kívülről látom azt ,amit mikor benne voltam nem láttam : méreg.

Kitisztult a látásom és érzem ,tudom; nem ÉN velem volt baj,hanem VELÜK van!

Amikor már csúnya gondolatokkal fekszel le este, és nem várod a holnapot, a legutolsó esély az ha menekülsz. És nem oda ahonnan nincs vissza út.


De ahogy minden ember más és más: Kedves kérdező, hogyan kezdődött minden? Mikortól vezet az út lefelé? Mit tennél meg azért , hogy a nehezen járható, de sokkal jobb emelkedőre térj?

2021. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy neked ez kellett és ez segített. Ennek örülök is. Jó hallani (vagyis olvasni), hogy most már minden rendben van.

De hiszed vagy nem, ez nem depresszió volt!

Főleg nem mély depresszió.


Olvass utána, nem kötekedni akarok, de a depressziósnak nincs semmi oka és mégis rosszul van.


Egyszer olvastam egy történetet. Egy rossz család és 2 gyerek. Az egyik sikeres lett a másik gyakrolatilag semmire nem vitte.

A sikeres azt mondta, hogy ő nem akart ilyen lenni mint a szülei.

A másik csak szomorkodott.

Találd ki melyikük volt depressziós? :)

(Zárójelben megjegyzem a depressziós most már jól van. Egy cégnél közép vezető, és gondoskodik - minden bántás ellenére - az alkoholista anyjáról és a (volt) drogos édesapjáról.)

2021. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!