Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismerősöm bipoláris zavarba...

Lizaaa03 kérdése:

Ismerősöm bipoláris zavarba szenved, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Nagyon közeli ismerősöm bipoláris zavarba szenved, orvos által kezelvevan. De nem tudom én hogy reagáljak arra mikor nagyon depressziosan látja a világot. Hogy viditsam fel ilyenkor? Vagy mit csináljak? Nem tudom hogy kezeljem mint ismerős a depressziós epizódjait.

2021. jún. 17. 01:44
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
nem tudod kezelni, ahogy ha rákos volna, azt sem tudnád. Ezen csak gyógyszer segíthet.
2021. jún. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mármint nem kezelni szeretném. Csak fogalmam sincs hogy reagáljak rá. Mikor rossz kedve van és hozzam fordul beszélgetni. Ilyenkor mit lehet mondani vagy hogy reagáljak?

Az biztos hogyha azt mondom neki hogy minden rendbe fog jönni attol csak rosszabb kedve lesz

2021. jún. 17. 01:58
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem vigasztalhatja meg semmi, mert nem külső ok miatt depressziós. A mirigyei termelnek olyan anyagot, ami ebbe az állapotba hozza az agyát. Ha lottót nyerne, vagy megkapná élete szerelmét, attól sem vidulna fel. Kémiai oka van a depressziójának. Semmit sem tehetsz, nem változtathatsz semmivel.
2021. jún. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell felvidítani, nem is tudnád. Csak hagyd békén szerencsétlent.
2021. jún. 17. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Sokszor az a rossz, amikor kérdezgetnek: jól vagy? hogy vagy? bevetted a gyógyszert? kérsz valamit? ettél már ma? stb. Én bipoláris vagyok, az a legjobb ha akkor békén hagynak.
2021. jún. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az alacsony önértékelés, rossz problémamegoldó képesség, pesszimista világszemlélet a depresszió oka. Legalábbis nálam erre jutottam. Csak a sport segít nekem. Kimutatták, hogy a testmozgás növelei a boldogsághormon szintet.


"Amíg sportolunk, addig megterhelő szellemi munkát nem végzünk, így a

kognitív funkciókért felelős agyterületek pihennek. Ennek, és a vérkeringés

serkentésének köszönhetően a koncentrációs képességünk is fejlődik ez idő alatt, s ezt

később a tanulásban, munkánkban kamatoztatni tudjuk. Ezen kívül az agy fizikai terhelés

hatására endorfint és szerotonint termel, amely hormonok a jobb közérzetért és a

fájdalomérzet csökkenéséért felelősek. Ezek a hormonok az okai, hogy edzés után jobb

hangulatba kerülünk. "


Vidd el futni, kondizni vagy úszni! Legyen rendszeresen edzés! Ne legyen ideje gondolkodni! Mindig csináljon valamit!


Nekemcsak ez segít! 3 éve nem szedek gyógyszert!

2021. jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!