Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párom miért nem érti meg a...

Párom miért nem érti meg a szociális szorongásomat?

Figyelt kérdés

Amióta együtt vagyunk ( 2,5 éve ) mindig nagyon nehezemre esett a szociális , társasági élet.

Eleinte mikor osszejöttünk, néha részt vettem egy-egy baráti bulin , tudtam hogy inni fogunk, majd az oldja a feszkomat és nem mertem nemet mondani , lelkiismeretem volt . Ha nagyon muszáj, bevállalom. De belül nem igenylem

Párom mindig mondja hogy hívják őt a barátai. Most is, és nemet mondtam.elmondtam neki hogy nem azért mert nem szeretném hanem mert nagyon kényelmetlen nekem és egy fárasztó hét után nekem ez teher nem pihenés ..

Elmondtam hogy ez nálam a szociális fóbia, de nem hisz nekem. Állítja hogy ilyen nem létezik és akkor miért mentem vele régebben.

Borzasztó érzés hogy nem ért meg bár tudná hogy Nekem ez lehet hogy rosszabb ül esik mint neki de nagyon fáradt vagyok most ahhoz h én hozzák áldozatot hogy ő jól érezze magát ... Miért nem érti és fogadja el ez ennyire hihetetlen hogy szociális fóbiam van de ettől még dolgozni elbirok menni?;



#Szociális, szorongás
2021. jún. 18. 17:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem olvastattál vele szakmai anyagokat erről a témáról?
2021. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Hagyd el. Ez így nem kapcsolat. Ez egy igenis komoly, létező dolog. Ha ezt ő nem fogja fel, akkor az a férfi ennyit is ér. Másrészt, ha tételezzük fel, tényleg nem létezne (haha), normálisan működve elég lenne annyit mondanod, hogy nem. És nem azért, mert kéreted magad, hanem egyszerűen: NEM. Ő menjen, ha szereti, de hadd ne te legyél a xar, mert te nem kérsz belőle.
2021. jún. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nincsenek kis videók ezekről a betegségekről. Hiánypótló lenne. A Zállatorvos bezzeg mindent milyen jól elmagyaráz az állatokról és a betegségeikről.
2021. jún. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Meg nem...de úgyis meg magyarázná. Vagy rosszabb, legközelebb egy adott szituban jobban észrevenné rajtam mint régen. De lehet ezt kéne , ha jól észre venné mikor mindenki kacaraszik az asztalnál én meg mindjárt leborulok mert panikrohakom van. Akkor lehet hogy nem erőltetné a barátozást...
2021. jún. 18. 17:10
 5/18 anonim ***** válasza:

Találtam egy csomó rövidke videjót.

[link]

2021. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki nincs benne az nehezen hiszi el, hogy ilyen létezik, akkor is ha olvas róla vagy videót néz, mert ugye ennek nincs külső jele mint egy allergiának, tehát úgy van vele, hogy levetkőzhető vagy megszokható vagy csak hiszti.

Én teljesen megértelek, én is ilyen vagyok.


Itt az a kérdés, hogy ő pl elmehet e egyetlen szó-megjegyzés-számonkérés vagy ellenőrizgetés nélkül bele az éjszakába vagy bárhova?

Mert ez nem derült ki.

Ha igen, és ennek ellenére is úgy gondolja ahogy, akkor nem biztos, hogy érdemes együtt maradni.

Ha nem és őt is otthon szeretnéd tudni amikor te is otthon vagy, akkor megértem a vitageneráló reakciókat.


Én tőlem a párom oda és azzal megy akivel akar ha társaságra vágyik, mi ezen nem feszkózunk. Ha velem akar lenni, akkor meg kettesben csinálunk programot.

2021. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szeret téged? Ez egy nagyon alap dolog, ha ezt nem érti meg, tényleg vele akarod leélni az életed? Látod ezt a kapcsolatot úgy, hogy halálotokig egymás mellett lesztek ilyen hozzáállással?


Nem illene hozzád jobban valaki megértő, aki segít a leküzdésében, mintsem megkérdőjelezi?


Nekem is vannak ilyen problémáim, bár nem olyan erős, mint neked. Nekem a párom ezt totál megérti, bár ha nem tenné, elég erősen kiállnék magamért. Merné megkérdőjelezni, hogy hazudok, mikor az egész életemet megnehezíti...


Ülj le vele, beszéld meg, mondd el, hogy milyen érzés stb. Ha nem képes megérteni, akkor teljesen veszett fejsze nyele. Ne akarj olyan ember mellett ragadni, aki nem hogy nem felemel, hanem még jobban lenyom a földbe.

2021. jún. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Elmehet. 2 napja mondta hogy elmennek sörözni meccset nézni mondtam hogy helyes, rá fér.erre előállt ezzel H mennem a fiúk csajszi is és beulnek egy helyre..

Alapból nem szimpi H miért is kéne meccset nézni meg pub-ozni velük.

Erre mondja H szégyelli H mindenki viszi csak ő nem. És h o akkor is megy... mindig elengedték sőt nálunk ilyen nincs hogy engedély,de ő sem jár el gyakran.

2021. jún. 18. 17:24
 9/18 A kérdező kommentje:
Remélem érthető mert össze vissza javította a telefon :D
2021. jún. 18. 17:27
 10/18 anonim ***** válasza:

Én agorafóbiás vagyok, szóval maximálisan értlek Kérdező, de szerintem azért valahol a párod is érthető. Eleinte elmentél, azt hitte, hogy ezzel nincs és nem is lesz gond.

Engem sajnos többek között az agorafóbia miatt hagyott ott az exem, de megértem, mert sz.r, hogy soha nem tudtam vele sehova elmenni. Én mondjuk kezdet kezdetétől nem.

Szóval ezt tök normálisan is meg lehetne beszélni, ha nem érti, hát mondjuk elég fura, mert az én exem értette és nem is erőltette. Egyszerűen sajnálom, hogy egy csomó párkapcsolatos kérdés vége az, hogy "hát akkor állj fel és hagyd ott". Meg kéne próbálni megértetni vele, hogy mi a betegséged.

2021. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!